Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Switch to desktop Register Login

Przedsiębiorco masz dług w ZUS? Skorzystaj z układu ratalnego

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z pismem otrzymanym z ZUS Oddział w Częstochowie, dotyczącym zaległości w płatnościach do ZUS.

Jesteś przedsiębiorcą i masz zaległości w ZUS? Skorzystaj z układu ratalnego lub innego sposobu oddłużenia. W pierwszym półroczu 2019 r. z takiej formy wsparcia z terenu działalności częstochowskiego oddziału ZUS skorzystało 319 firm, a ulgą objęto ponad 29 mln zł. Cały list dostępny w załączeniu. 

Czytaj więcej

Poprawiono: poniedziałek, 12, sierpień 2019 11:59

Odsłony: 53

JURAJSKI PRODUKT ROKU 2019 - CZEKAMY NA TWOJĄ FIRMĘ - XIX EDYCJA

Konkurs "Jurajski Produkt Roku" to szansa na prezentację dorobku i osiągnięć firm. Okazja do promocji produktów i usług, charakteryzujących się wysoką estetyką, nowoczesnością, innowacją oraz wysoką jakością. Jak również wyjątkowa okazja do wymiany poglądów i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

A kto w tym roku otrzyma tę wyjątkową statuetkę Jurajski Produkt Roku? Przekonamy się już niebawem… 

Jury Konkursu przyzna nagrody w dziesięciu kategoriach. Zgłoszenia produktów i usług można lokować w następujących kategoriach:

* E-technologie, innowacje, e-usługi
* Produkt bądź usługa budowlana
* Produkt przemysłowy
* Produkt rolno-spożywczy
* Produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii
* Usługa
* Produkt inny
* Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Etyka w Biznesie
* Produkt inny (projekty indywidualne, rękodzielnictwo) 
* Najlepsza Firma Rodzinna 
* Najlepszy Samorząd Terytorialny Roku 
* Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy 

Tradycyjnie zostaną wręczone wyróżnienia dla jednostek samorządu terytorialnego oraz dla osób/instytucji, które przyczyniły się do rozwoju gospodarczego regionu i wzrostu przedsiębiorczości. 

Nowością, którą wprowadziliśmy w tegorocznej edycji Konkursu jest kategoria „Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy”, która ma na celu wyróżnienie młodych, zdolnych ludzi (uczniów/studentów) za ich aktywność i osiągnięcia, przez co umożliwimy im nawiązanie kontaktów z przedsiębiorcami, zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Po raz pierwszy zostaną przyznane wyróżnienia dla osób zasłużonych dla promocji i rozwoju sportu i rekreacji w regionie. Nagroda ma na celu propagowanie lokalnych autorytetów, zaangażowanych w działalność miasta/gminy na rzecz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i sportu powszechnego.

REGULAMIN KONKURSU ORAZ DOKUMENTY ZGŁOSZENIOWE DOSTĘPNE PONIŻEJ. 

Najlepszy Samorząd Terytorialny Roku 2019

Najlepsza Firma Rodzinna 2019

Wyróżnienia:

Wyróżnienie dla osoby/instytucji zasłużonej dla promocji i rozwoju gospodarczego regionu 2019

Wyróżnienie dla osoby zasłużonej dla promocji i rozwoju sportu i rekreacji 2019 

 NA ZGŁOSZENIA PRODUKTÓW I USŁUG CZEKAMY DO 16 WRZEŚNIA 2019 R. 

Poprawiono: środa, 17, lipiec 2019 12:56

Odsłony: 266

PROJEKT ECOLABNET REALIZOWANY PRZEZ POLITECHNIKĘ CZĘSTOCHOWSKĄ – PROSIMY O WYPEŁNIENIE ANKIETY

Szanowni Państwo,

zwracamy się z prośbą o udział w badaniu ankietowym, realizowanym w ramach projektu ECOLABNET, którego celem jest stworzenie sieci dostawców usług wspierających działania ekoinnowacyjne w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Konsorcjum realizujące projekt, składa się z 26 podmiotów zrzeszających jednostki naukowo-badawcze, instytucje oraz podmioty partnerskie z 6 krajów Regionu Morza Bałtyckiego, gdzie polskim partnerem jest Politechnika Częstochowska. Konsorcjum za cel główny przyjęło transfer wiedzy i implementację wyników badań naukowych do sektora małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych.

Stąd nasza prośba o poświęcenie 15 minut i udział w badaniu ankietowym dostępnym online pod adresem http://bit.ly/AnkietaEcolabnet.

Bezpośrednie korzyści dla Państwa firmy wynikające ze współpracy w ramach projektu ECOLABNET, to m.in.:

  • Możliwość uzyskania dostępu do sieci ECOLABNET, której zadaniem jest wsparcie i stymulacja działań ekoinnowacyjnych
  • Inspiracja i wymiana doświadczeń z innymi MŚP działającym w obszarze ekoinnowacji.

Państwa odpowiedzi pomogą określić potrzeb sektora MŚP w zakresie wprowadzenia ekoinnowacji. Zapraszamy Państwa także do odwiedzenia strony internetowej projektu ECOLABNET (www.ecolabnet.org). 

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących kwestionariusza lub samego projektu, prosimy o kontakt z Zespołem realizującym projekt ECOLABNET.

Osobą do kontaktu z ramienia Politechniki Częstochowskiej są:
dr hab. inż. Jurand Bień prof. PCz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
dr hab. inż. Waldemar Jędrzejczyk prof. PCz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poprawiono: piątek, 12, lipiec 2019 10:02

Odsłony: 220

FIRMA CZŁONKOWSKA RIPH W CZĘSTOCHOWIE K.O.B. „KOBNEXT” SP. Z O.O. LAUREATEM NAGRODY „BUDOWA ROKU 2018”

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, iż firma Kompleksowa Obsługa Budownictwa „KOBNEXT” Sp. z o.o. będąca Członkiem RIPH w Częstochowie otrzymała nagrodę I-ego stopnia w kategorii obiekty przemysłowo-produkcyjne w konkursie "Budowa Roku 2018" zorganizowanym po raz XXIX przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB) we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju oraz Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego (GUNB).!

Konkurs jest jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów polskiego budownictwa. Obiekty biorące udział w konkursie muszą się wyróżniać po względem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, jakości wykonania, dobrej organizacji procesu budowlanego oraz wysokiego poziomu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

KOBNEXT otrzymał nagrodę za budowę hali magazynowej, budynku biurowo-produkcyjnego, budynku pompowni ze zbiornikiem wody p.poż. wraz z infrastrukturą zewnętrzną w Częstochowie przy ul. Bojemskiego. 


W imieniu Zarządu i Rady RIPH w Częstochowie oraz całego środowiska gospodarczego na ręce Prezesa Zarządu Pana Zbigniewa Zajączkowskiego składamy dla całego Zarządu oraz wszystkich pracowników najserdeczniejsze gratulację, życzymy dalszego rozwoju zawodowego i realizacji kolejnych projektów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony firmy KOBNEXT, na której znajduję się informacja prasowa o otrzymanej nagrodzie

https://www.kobnext.pl/3,19,akt-Nagroda_I_stopnia_w_konkursie_%E2%80%9EBudowa_Roku_2018%E2%80%9D!.html

Poprawiono: piątek, 12, lipiec 2019 09:56

Odsłony: 214

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO I DORADCY PODATKOWEGO HMP LEGAL MICHAŁ HANKUS ZOSTAŁA NOWYM CZŁONKIEM RIPH W CZĘSTOCHOWIE

Z przyjemnością informujemy, iż katowicka HMP Legal Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Podatkowego Michał Hankus 
w czerwcu br. dołączyła do grona Członków
Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie.

Zespół HMP tworzą profesjonalni doradcy, którzy swoje kompetencje i doświadczenia zdobywali współpracując z czołowymi międzynarodowymi firmami doradczymi i renomowanymi polskimi kancelariami prawnymi. Posiadamy specjalistyczną wiedzę w szczególności w zakresie prawa podatkowego, prawa handlowego i procesów restrukturyzacyjnych, jak również w dziedzinie własności intelektualnej oraz prawa IT. Łącząc kompetencje adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych jesteśmy w stanie świadczyć kompleksową obsługę prawną i podatkową na najwyższym poziomie i w każdym czasie odpowiedzieć na zapotrzebowania naszych klientów. Naszym celem jest przyczynianie się do rozwoju działalności naszych klientów poprzez identyfikację i wspieranie w osiąganiu oszczędności i korzyści w rozliczeniach prawno-podatkowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa prawnego i podatkowego w ich bieżącej działalności. Jesteśmy także świadomi wyzwań jakie przed naszymi klientami stawiają dynamicznie zmieniające się regulacje prawne oraz orzecznictwo sądowe. Dlatego też posiadamy bogatą ofertę szkoleń pozwalających na odpowiednie przygotowanie się do nadchodzących zmian w przepisach czy też podsumowujące najnowsze trendy orzecznicze w kluczowych dla naszych klientów sprawach. Na co dzień współpracujemy także ze specjalistami z wielu innych dziedzin, których wsparcie jest nieodzowne w trakcie realizowanych przez nas projektów. Są to m. in. rzeczoznawcy majątkowi, geodeci, geolodzy, eksperci budowlani, a także kancelaria notarialna. Wszystkich nas łączy pasja w dążeniu do zapewnienia obsługi prawnej i podatkowej na najwyższym poziomie.

Zapraszam do współpracy

HMP Legal Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Podatkowego 
Michał Hankus
ul. Kościuszki 37
40-048 Katowice
Tel. +48 516 929 565       
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
www.hmplegal.pl

Poprawiono: piątek, 12, lipiec 2019 08:17

Odsłony: 240

Zaproszenie na bezpłatną konferencję "Praktyczne aspekty wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych"

Szanowni Państwo,

w imieniu Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy oraz partnerów biznesowych: Skarbiec TFI i CMF Sp. z o.o. pragniemy serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w konferencji, tematem której będą praktyczne aspekty wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych.
Podczas spotkania omówione zostaną zasady funkcjonowania PPK w świetle dotyczącej ich ustawy z października 2018 roku, a także procedura tworzenia PPK i obowiązki pracodawcy w ramach prowadzenia PPK. Przeanalizowana zostanie także rola PPK w procesie tworzenia długoterminowych oszczędności.

Agenda konferencji w załączeniu.

Spotkanie odbędzie się 24 lipca (środa) 2019 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy w budynku przy ul. Śląskiej 11/13. Rozpocznie się o godz. 10.30.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem, proszone są o przesłanie zgłoszenia udziału do 22 lipca br. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     

Osobą do kontaktu jest pani Magdalena Wytrzymała. Wszelkie pytania można kierować mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem (34) 370 72 16.

Ze względu na tematykę zapraszamy do udziału nie tylko właścicieli firm, ale również szefów pionów finansowych oraz personalnych.

Poprawiono: środa, 10, lipiec 2019 09:07

Odsłony: 241

PROJEKT ZAWODOWA WSPÓŁPRACA II EDYCJA STARTUJE JUŻ OD WRZEŚNIA !!!

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że od 1 września br. rusza druga edycja projektu "Zawodowa współpraca" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Działania tego projektu potrwają do 31 sierpnia 2021 roku.

Ich głównym celem będzie wsparcie uczennic i uczniów w taki sposób, aby bez problemów poradzili sobie na rynku pracy po ukończeniu szkół. Służyć temu będzie udział w kursach zawodowych – w tym certyfikowanych, a więc zapewniających oficjalne potwierdzenie uzyskanych kwalifikacji, a także płatnych praktykach, stażach i zajęciach specjalistycznych. Będzie też można skorzystać z fachowego doradztwa edukacyjno-zawodowego. Projekt obejmie łącznie 286 osób z klas I-III branżowych szkół zawodowych oraz klas I-IV techników.

Nowością drugiej edycji jest fakt, że ze środków projektu finansowane będzie kształcenie techników mechatroników z innowacją zegarmistrzowską, a Częstochowa będzie jedynym miastem w tej części Europy z takim profilem kształcenia. Najbliższa szkoła kształcąca zegarmistrzów znajduje się w Wiedniu.

Kolejną konieczną na rynku pracy nowością jest technik technologii szkła. Ze względu na szybki rozwój w Częstochowie dwóch wielkich przedsiębiorstw z branży – Stölzle i GUARDIAN Glass – kierunek ten daje młodym ludziom gwarancję stabilnego zatrudnienia i możliwość rozwoju w światowych koncernach. Popyt na fachowców z takimi kwalifikacjami nie spada, za to problemem jest ich niewystarczająca liczba – ,,Zawodowa współpraca 2” ma być odpowiedzią na ten deficyt.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem profili szkół technicznych i branżowych - w załączeniu.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem:

http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=12389

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Kierownik Centrum Obsługi Inwestora UM Częstochowy p. Anną Mielczarek

Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta Częstochowy
ul. Waszyngtona 5, pokój 112
tel. 34 37 07 213; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poprawiono: piątek, 28, czerwiec 2019 08:48

Odsłony: 268

ŻYCZENIA WAKACYJNE OD RIPH W CZĘSTOCHOWIE

Poprawiono: czwartek, 27, czerwiec 2019 10:41

Odsłony: 308