Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Switch to desktop Register Login

RIPH W CZĘSTOCHOWIE - INFORMACJA

Szanowni Państwo,

 

informujemy, iż we wtorek 22 października 2019 r. Biuro RIPH w Częstochowie i Dział Legalizacji RIPH w Częstochowie będą czynne do godz. 13.00.  

 

W dniu 23 października 2019 r. (środa) Biuro RIPH w Częstochowie i Dział Legalizacji RIPH w Częstochowie będą nieczynne.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

RIPH w Częstochowie 

 

Poprawiono: wtorek, 22, październik 2019 16:10

Odsłony: 114

ŚLĄSKA AKADEMIA KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH I KOMPUTEROWYCH - ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BEZPŁATNYCH KURSACH JĘZYKOWYCH I KOMPUTEROWYCH DLA PRACOWNIKÓW WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Chcesz uzyskać nowe kompetencje lub kwalifikacje potrzebne na rynku pracy? Weź udział w projekcie „Śląska akademia kompetencji językowych i komputerowych” 

W ramach Projektu oferujemy BEZPŁATNE wsparcie dla osób pracowników firm:

 • kursy językowe – język angielski, niemiecki lub francuski na dowolnym poziomie zaawansowania: 2 semestry nauki (120 godzin) zakończone egzaminem zewnętrznym (np. TELC, TOEIC, BULTAS) z możliwością kontynuacji na dalszych 2 semestrach
 • kursy komputerowe ICT – na dowolnym poziomie zaawansowania w wybranych obszarach DIGCOMP (informacja, komunikacja, tworzenie treści, bezpieczeństwo, rozwiązywanie problemów np. obsługa MS Office), maks. 128 godzin lekcyjnych, zakończone egzaminem zewnętrznym (np. ECCC, ECDL)
 • materiały szkoleniowe, podręczniki, refundacja kosztów opieki nad dzieckiem.

Projekt kierowany jest do:

 • 800 osób pracujących (zgodnie z art. 2 KP lub zgodnie z KC na podstawie umów zlecenie / o dzieło) w wieku powyżej 25 roku życia, z terenu województwa śląskiego (tj. pracujących lub zamieszkałych zgodnie z KC na terenie woj. śląskiego) uczestniczących z własnej inicjatywy w szkoleniach i kursach
 • należących do grup defaworyzowanych czyli wykazujących największą lukę kompetencyjną i posiadających największe potrzeby w dostępie do edukacji,
 • w szczególności w projekcie mogą wziąć udział:
 1. kobiety
 2. osoby o niskich kwalifikacjach (wykształcenie maks. ponadgimnazjalne ISCED 3)
 3. osoby w wieku 50+
 4. osoby z terenów wiejskich
 5. osoby z niepełnosprawnością.

 

Dokumenty wymagane do zgłoszenia udziału, dostępne w załączeniu:

REGULAMIN

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie o zatrudnieniu

RODO

 

 

 

Więcej informacji:
Punkt kontaktowy: Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Al. Najświętszej Maryi Panny 24 Lok. 5

42-202 Częstochowa

tel. 34 344 82 58

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.riph.czest.pl

 

Poprawiono: czwartek, 17, październik 2019 14:59

Odsłony: 112

ANKIETY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Szanowni Państwo,

w imieniu Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, zwracamy się z prośbą o wypełnienie poniższych ankiet.

 

Badanie dotyczy:

1) wpływu deklarowanego podwyższenia płacy minimalnej do poziomu 4000 zł do końca 2023 roku ANKIETA

2) zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS. Ankieta skierowana jest do firm/instytucji zatrudniających kogoś, kto zostanie objęty nową regulacją (na podstawie umowy o pracę zarabia rocznie kwotę powyżej 30 średnich pensji – w 2019 r. 11 912 zł brutto miesięcznie, 142,9 tys. zł. rocznie) ANKIETA

Poprawiono: środa, 16, październik 2019 09:27

Odsłony: 78

III JURAJSKI KONGRES GOSPODARCZY I XIX GALA KONKURSU JURAJSKI PRODUKT ROKU - JUŻ 23 PAŹDZIERNIKA 2019

Szanowni Państwo, to już 23 października w Częstochowie po raz trzeci odbędzie się Jurajski Kongres Gospodarczy, którego organizatorami są Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie, Urząd Miasta Częstochowy i Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach oraz samorządami terytorialnymi z powiatów częstochowskiego, myszkowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i zawierciańskiego organizuje III Jurajski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się w dniach 23 - 24 października 2019 roku w Hotelu SCOUT w Częstochowie. Idea, która przyświeca trzeciej edycji Kongresu jest współpraca na płaszczyźnie BIZNES-UCZELNIE-SAMORZĄD oraz stworzenie klimatu partnerstwa i szans dla lokalnych firm. Tematyka Kongresu będzie poświęcona rynkowi pracy w Częstochowie i województwie, odpowiedzialności biznesu i równości szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

W ramach III Jurajskiego Kongresu Gospodarczego w dniu 23 października 2019 r. odbędzie się finałowa, uroczysta Gala podsumowująca XIX edycję Konkursu „Jurajski Produkt Roku”, której organizatorem jest Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie. Ideą Konkursu jest stworzenie przedsiębiorcom z regionu możliwości promocji swoich wyjątkowych produktów i usług wyróżniających się wysoką jakością, niepowtarzalnością, jak również wiarygodnością. „Jurajski Produkt Roku” upowszechnia zasady rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej, wspiera i promuje lokalną przedsiębiorczość i inicjatywy gospodarcze. 

GALĘ UŚWIETNI WYSTĘP ZESPOŁU

"CHŁOPCY Z PLACU BRONI"

 

WSTĘP NA GALĘ ZA OKAZANIEM ZAPROSZENIA
Wstęp na kongres - wolny, warunkiem jest potwierdzenie udziału w wydarzeniu:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 34 344 82 58

 

 

 

Poprawiono: wtorek, 15, październik 2019 13:19

Odsłony: 143

FIRMY RODZINNE-DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY ROZWOJU

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Wyzwania i perspektywy przedsiębiorczej organizacji pt. Firmy rodzinne – doświadczenia i perspektywy rozwoju, która odbędzie się w Częstochowie w dniach 21-22 listopada 2019r.

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowa Pana Krzysztofa Matyjaszczyka oraz J.M. Rektora Politechniki Częstochowskiej Prof. dr hab. inż. Norberta Sczygiola.

Celem konferencji jest rozwój interdyscyplinarnej przestrzeni współpracy i wymiany doświadczeń przedstawicieli środowiska naukowego i uczniowskiego, praktyków życia gospodarczego, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, a także poszerzanie współpracy tych obszarów.

Na dzień dzisiejszy do udziału w konferencji przyłączyły się następujące instytucje:

 • Invest in Czestochowa
 • Business Centre Club – Loża Częstochowska
 • Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.
 • Lokalne Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych

W tym roku uwaga zostanie skupiona na firmach rodzinnych. Zmieni się również formuła konferencji. Sesje naukowe zostaną uzupełnione o wystąpienia przedstawicieli świata biznesu, samorządu i instytucji otoczenia biznesu. Do udziału w Konferencji zostanie zaproszona młodzież, promowana jest przedsiębiorczość u najmłodszych uczestników rynku, traktując ich jako przyszłych sukcesorów firm rodzinnych.

Jednym z istotnych punktów konferencji będzie panel dyskusyjny pt. „Szanse rozwoju firm rodzinnych”, którego moderatorem będzie Kanclerz Częstochowskiej i Małopolskiej Loży BCC Pani Katarzyna Woszczyna.

Zapraszamy również do wysłuchania wystąpień pt.:

 • Jak zbudować wielopokoleniową firmę rodzinną? – Prof. dr hab. Adam Mariański (doradca podatkowy, adwokat, Profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Partner Zarządzający w Mariański Group),
 • Kultura organizacyjna w firmach rodzinnych jako wyznacznik jakości w zarządzaniu zasobami ludzkimi – Pani Kamila Grochowina (Kierownik Lokalnego Centrum Rozwoju Kompetencji Firm Rodzinnych),
 • Wyzwania dla firm rodzinnych w kontekście budowania wizerunku w środowisku opiniotwórczym – reklama XXI wieku – Pani Kamila Grochowina.

Pierwszy dzień Konferencji adresowany jest do wszystkich zainteresowanych, w szczególności środowiska naukowego oraz świata biznesu. Celem spotkania jest stworzenie przestrzeni do otwartego dialogu oraz wymiany opinii i doświadczeń.

Nowatorskim pomysłem jest zaproszenie Państwa nie tylko do wysłuchania wystąpień, ale również do udziału w warsztatach dotyczących poznania tajników i technik analizy strategicznej biznesu rodzinnego.

Drugi dzień Konferencji będzie miał charakter warsztatowy i skierowany jest do przedstawicieli świata biznesu, do osób zaangażowanych w zarządzanie firmami rodzinnymi. Pracownicy Instytutu Zarządzania Przedsiębiorstwem przekażą Państwu praktyczną wiedzę na temat wybranych narzędzi analizy strategicznej. Gwarantuje, że po udziale w części warsztatowej będziecie Państwo wiedzieli jak skutecznie rozwiązać nurtujące problemy dnia codziennego. Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty.


Dodatkowo zapraszam do udziału w Konkursie na NAJLEPIEJ ZARZĄDZANĄ FIRMĘ RODZINNĄ. Otrzymanie tak zaszczytnego tytułu z pewnością wzmocni wizerunek firmy na rynku. Podstawowym celem konkursu jest wyróżnienie i promocja firm rodzinnych działających na terenie Polski, które skutecznie i świadomie realizują proces zarządzania strategicznego.

Imprezą towarzyszącą Konferencji jest uroczysta Gala, podczas której zostanie ogłoszona lista laureatów konkursu. 

Konferencja adresowana jest do właścicieli i pracowników firm rodzinnych.

Zgłoszenia on-line oraz więcej informacji o konferencji znajdziecie Państwo na stronie www.konferencjawyzwania.pl oraz na FB @KonferencjaFirmyRodzinne

Już dziś zapraszamy do kontaktu i zapisu na konferencję

 

http://riph.czest.pl/images/plan_warsztatow.pdf

http://riph.czest.pl/images/regulamin_nzfr.pdf

Poprawiono: wtorek, 15, październik 2019 13:01

Odsłony: 91

FIRMA INERGIS S.A. – OFERTA INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH

Poprawiono: wtorek, 15, październik 2019 12:05

Odsłony: 94

SEMINARIUM DLA FIRM RODZINNYCH CZĘSTOCHOWA

ŚRODA 30.10.2019 r. - Szkolenie dla FIRM RODZINNYCH

(#4 SEMINARIUM);

TEMAT: Budowanie wartości Firmy Rodzinnej

I CZĘŚĆ SZKOLENIOWA

Zawartość merytoryczna:

• Czy i kiedy Firmy Rodzinne są warte sukcesji?

• Czynniki konkurencyjności firm rodzinnych? Jak je rozwijać

• Czy zawsze konkurencyjność sprzyja?

Korzyści:

Określenie czynników utraty wartości firmy

Sposoby zapobiegania utraty wartości firmy

 

II CZĘŚĆ - NETWORKINGOWA

MOŻLIWOŚĆ WYMIANY WIZYTÓWEK ORAZ PREZENTACJA LOKALNYCH DOSTAWCÓW USŁUG DLA FIRM RODZINNYCH, KTÓRZY BĘDĄ MOGLI PROWADZIĆ DORADZTWO W RAMACH PROJEKTU.

BRANŻE LOKALNYCH DOSTAWCÓW USŁUG:

PRAWNE, MARKETINGOWE, KSIĘGOWE, BIZNESOWE, PRO ZATRUDNIENIOWE.

 

PROWADZĄCY: Artur Siwek - Członek Zarządu Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, Kamila Grochowina - Lokalne Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych oraz chętna firma z BAZY LOKALNYCH DOSTAWCÓW USŁUG DLA FIRM RODZINNYCH.

GODZINA: 9.00 START! DO 13.00 KONIEC CZĘŚCI I - OBIAD. DO 15.30 KONIEC CZĘŚCI II.

ILOŚĆ OSÓB: LICZBA MIEJSC OGRANICZONA DO 20 OS.! ZGŁOSZENIA -CZAS START! - DO WYCZERPANIA MIEJSC.

MIEJSCE: Wały Dwernickiego 117/121, 42-202 Częstochowa

Częstochowski Park Przemysłowo - Technologiczny

CATERING: 2 PRZERWY KAWOWE I OBIAD

Poprawiono: wtorek, 15, październik 2019 11:56

Odsłony: 85

III JURAJSKI KONGRES GOSPODARCZY - XIX GALA KONKURSU JURAJSKI PRODUKT ROKU

 

Konkurs "Jurajski Produkt Roku" to szansa na prezentację dorobku i osiągnięć firm. Okazja do promocji produktów i usług, charakteryzujących się wysoką estetyką, nowoczesnością, innowacją oraz wysoką jakością. Jak również wyjątkowa okazja do wymiany poglądów i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

A kto w tym roku otrzyma tę wyjątkową statuetkę Jurajski Produkt Roku? Przekonamy się już niebawem… 

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach oraz samorządami terytorialnymi z powiatów częstochowskiego, myszkowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i zawierciańskiego organizuje III Jurajski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się w dniach 23 - 24 października 2019 roku w Hotelu SCOUT w Częstochowie. Idea, która przyświeca trzeciej edycji Kongresu jest współpraca na płaszczyźnie BIZNES-UCZELNIE-SAMORZĄD oraz stworzenie klimatu partnerstwa i szans dla lokalnych firm. Tematyka Kongresu będzie poświęcona rynkowi pracy w Częstochowie i województwie, odpowiedzialności biznesu i równości szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

W ramach III Jurajskiego Kongresu Gospodarczego w dniu 23 października 2019 r. odbędzie się finałowa, uroczysta Gala podsumowująca XIX edycję Konkursu „Jurajski Produkt Roku”, której organizatorem jest Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie. Ideą Konkursu jest stworzenie przedsiębiorcom z regionu możliwości promocji swoich wyjątkowych produktów i usług wyróżniających się wysoką jakością, niepowtarzalnością, jak również wiarygodnością. „Jurajski Produkt Roku” upowszechnia zasady rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej, wspiera i promuje lokalną przedsiębiorczość i inicjatywy gospodarcze. 

 

 

GALĘ UŚWIETNI WYSTĘP ZESPOŁU

"CHŁOPCY Z PLACU BRONI"

  

 

PATRONATEM MEDIALNYM OBJĘLI:

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Udział w Konkursie pomaga w rozwoju przedsiębiorczości oraz sprzyja wzrostowi konkurencyjności. Konkurs od wielu lat cieszy się zasłużoną renomą w regionie, i jest szeroko nagłaśniany w mediach regionalnych oraz prasie o zasięgu krajowym. Udział w Konkursie to również wyjątkowa okazja do wymiany poglądów, nawiązania nowych kontaktów biznesowych i budowania pozycji swojej firmy wśród potencjalnych nabywców.

 

Jury Konkursu przyzna nagrody w dziesięciu kategoriach. Zgłoszenia produktów i usług można lokować w następujących kategoriach:

* E-technologie, innowacje, e-usługi
* Produkt bądź usługa budowlana
* Produkt przemysłowy
* Produkt rolno-spożywczy
* Produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii
* Usługa
* Produkt inny
* Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Etyka w Biznesie
* Produkt inny (projekty indywidualne, rękodzielnictwo) 
* Najlepsza Firma Rodzinna 
* Najlepszy Samorząd Terytorialny Roku 
* Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy 

Tradycyjnie zostaną wręczone wyróżnienia dla jednostek samorządu terytorialnego oraz dla osób/instytucji, które przyczyniły się do rozwoju gospodarczego regionu i wzrostu przedsiębiorczości. 

Nowością, którą wprowadziliśmy w tegorocznej edycji Konkursu jest kategoria „Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy”, która ma na celu wyróżnienie młodych, zdolnych ludzi (uczniów/studentów) za ich aktywność i osiągnięcia, przez co umożliwimy im nawiązanie kontaktów z przedsiębiorcami, zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Po raz pierwszy zostaną przyznane wyróżnienia dla osób zasłużonych dla promocji i rozwoju sportu i rekreacji w regionie. Nagroda ma na celu propagowanie lokalnych autorytetów, zaangażowanych w działalność miasta/gminy na rzecz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i sportu powszechnego.

 

 

REGULAMIN KONKURSU ORAZ DOKUMENTY ZGŁOSZENIOWE DOSTĘPNE PONIŻEJ. 

Najlepszy Samorząd Terytorialny Roku 2019

Najlepsza Firma Rodzinna 2019

Wyróżnienia:

Wyróżnienie dla osoby/instytucji zasłużonej dla promocji i rozwoju gospodarczego regionu 2019

Wyróżnienie dla osoby zasłużonej dla promocji i rozwoju sportu i rekreacji 2019 

 NA ZGŁOSZENIA PRODUKTÓW I USŁUG CZEKAMY DO 16 WRZEŚNIA 2019 R. 

Poprawiono: poniedziałek, 07, październik 2019 08:12

Odsłony: 1023