Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Switch to desktop Register Login

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Częstochowie - Zaproszenie do udziału - Reprezentacja przedsiębiorców RIPH w Częstochowie

Zarząd i Rada Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie Panem Maciejem Trzmielem serdecznie zapraszają do udziału w uroczystej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019, która odbędzie się w dniu 3 września 2018 roku o godz. 9.00 w siedzibie ZSE w Częstochowie – ul. św. Augustyna 28/30. Zaproszenie w załączeniu.

Podczas uroczystości zostanie podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy RIPH w Częstochowie, a Zespołem Szkół Ekonomicznych w Częstochowie mające na celu szeroką współpracę i wzajemne wsparcie szkolnictwa wyższego i ponadpodstawowego. Celem porozumienia jest przygotowanie młodzieży do życia zawodowego, dążenie do rozwoju przedsięwzięć związanych z aktywizacją absolwentów szkoły oraz stworzenie im możliwości odbycia praktyk i zatrudnienia przez przedsiębiorców.

W związku z powyższą inicjatywą zależy nam na Państwa obecności podczas uroczystości, aby wspólnie jako przedstawiciele regionalnego samorządu gospodarczego pokazać, iż Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie jest gotowa na współpracę, a przedsiębiorcy wspierają młodzież i pomagają w ich aktywizacji zawodowej.

W związku z rangą wydarzenia i potrzebą stworzenia silnej reprezentacji przedsiębiorców podczas uroczystości serdecznie prosimy o Państwa obecność. Prosimy o potwierdzenie udziału w wydarzeniu do dnia 23 sierpnia 2018 roku tel 34 344 82 58 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Poprawiono: czwartek, 16, sierpień 2018 10:48

Odsłony: 32

Konkurs "Jurajski Produkt Roku" - XVIII Edycja - Zapraszamy do udziału

Szanowni Państwo,

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach oraz samorządami terytorialnymi z powiatów myszkowskiego, kłobuckiego, zawierciańskiego, lublinieckiego i częstochowskiego organizuje II Jurajski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się w dniach 26-27 września 2018r.

W ramach II Jurajskiego Kongresu Gospodarczego w dniu 26 września 2018 roku w Hotelu SCOUT w Częstochowie odbędzie się uroczysta Gala podsumowująca tegoroczną, XVIII Edycję Konkursu „Jurajski Produkt Roku”, której organizatorem są Zarząd i Rada RIPH w Częstochowie.

Ideą Konkursu jest stworzenie przedsiębiorcom z regionu możliwości promocji swoich wyjątkowych produktów i usług wyróżniających się wysoką jakością, innowacyjnością, niepowtarzalnością, jak również wiarygodnością. „Jurajski Produkt Roku” upowszechnia zasady rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej, wspiera i promuje lokalną przedsiębiorczość. Udział w Konkursie to doskonała możliwość promocji firmy, pomaga w rozwoju przedsiębiorczości oraz sprzyja wzrostowi konkurencyjności.

KORZYŚCI:

 

* publiczne otrzymanie Statuetki i godła promocyjnego „Jurajski Produkt Roku”, którym Laureat może posługiwać się dożywotnio ze wskazaniem daty otrzymania nagrody;

 

* publikacja informacji o Laureacie na stronie internetowej www.riph.czest.pl w zakładce poświęconej Konkursowi „Jurajski Produkt Roku”, oraz na facebooku RIPH w Częstochowie;

 

* informacja o Laureacie w materiałach promocyjnych poświęconych Konkursowi – książeczka okolicznościowa; Biuletyn Informacyjny, Newsletter gospodarczy;

 

* prezentacja firmy podczas uroczystej Gali wręczenia nagród;

 

* zaproszenie dla Laureata na Galę podsumowującą tegoroczną XVIII edycję Konkursu, która odbędzie się 26 września 2018 r. w Częstochowie w Hotelu SCOUT w Częstochowie – zaproszenie 2 osobowe;

 

* publikacja informacji o Laureatach Konkursu w mediach.

Jury Konkursu przyzna nagrody w dziesięciu kategoriach. Zgłoszenia produktów i usług można lokować w następujących kategoriach:

* E-technologie, innowacje, e-usługi
* Produkt bądź usługa budowlana
* Produkt przemysłowy
* Produkt rolno-spożywczy
* Produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii
* Usługa
* Produkt inny
* Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Etyka w Biznesie
* Produkt inny (projekty indywidualne, rękodzielnictwo) 
* Najlepsza Firma Rodzinna 
* Najlepszy Samorząd Terytorialny Roku 
* Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy 

Tradycyjnie zostaną wręczone wyróżnienia dla jednostek samorządu terytorialnego oraz dla osób/instytucji, które przyczyniły się do rozwoju gospodarczego regionu i wzrostu przedsiębiorczości. 

Nowością, którą wprowadziliśmy w tegorocznej edycji Konkursu jest kategoria „Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy”, która ma na celu wyróżnienie młodych, zdolnych ludzi (uczniów/studentów) za ich aktywność i osiągnięcia, przez co umożliwimy im nawiązanie kontaktów z przedsiębiorcami, zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Po raz pierwszy zostaną przyznane wyróżnienia dla osób zasłużonych dla promocji i rozwoju sportu i rekreacji w regionie. Nagroda ma na celu propagowanie lokalnych autorytetów, zaangażowanych w działalność miasta/gminy na rzecz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i sportu powszechnego.

Laureaci Konkursu mają możliwość startu bez opłat rejestracyjnych w konkursie "Teraz Polska", którego organizatorem jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego w Warszawie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu. W załączeniu dostępne karty zgłoszeniowe

* Regulamin Konkursu „Jurajski Produkt Roku” 2018załącznik 
* Karta zgłoszenia uczestnictwa w Konkursie – Przedsiębiorcy –załącznik
* Karta zgłoszenia uczestnictwa kategoria dla uczniów/studentów – „Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy” – załącznik

Najlepszy Samorząd Terytorialny Roku 2018

* Ankieta zgłoszeniowa – załącznik

* Deklaracja uczestnictwa załącznik

Najlepsza Firma Rodzinna 2018

* Karta zgłoszeniowa –załącznik
* Deklaracja uczestnictwa –załącznik

Wyróżnienia:

Wyróżnienie dla osoby/instytucji zasłużonej dla promocji i rozwoju gospodarczego regionu 2018

* Karta zgłoszeniowazałącznik

Wyróżnienie dla osoby zasłużonej dla promocji, rozwoju sportu i rekreacji 2018 

* Karta zgłoszeniowa – załącznik  

 NA ZGŁOSZENIA PRODUKTÓW I USŁUG CZEKAMY DO 24 SIERPNIA 2018 R.  

WSPÓLNIE BUDUJMY PRZYSZŁOŚĆ NASZEJ IZBY, NASZYCH FIRM, CZĘSTOCHOWY I SUBREGIONU !

Poprawiono: piątek, 10, sierpień 2018 08:54

Odsłony: 128

8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw – merytorycznie, wartościowo, bezpłatnie!

17-19 października 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 8. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

To największe wydarzenie poświęcone sektorowi MŚP w Europie. Co roku gromadzi ponad 6000 reprezentantów biznesu, samorządu, nauki i polityki oraz ekspertów z kraju, Europy i świata. To trzydniowy cykl paneli dyskusyjnych, debat, warsztatów, a przede wszystkim płaszczyzna wymiany poglądów i doświadczeń. Podczas Kongresu odbywają się Targi Biznes Expo, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i wystawców.

Tegoroczne ścieżki tematyczne w ramach Europejskiego Kongresu MŚP:

 • Śląskie. Dialog Przemysłowy
 • Rynek pracy i edukacja
 • Zarządzanie finansami w MŚP
 • Zarządzanie i rozwój
 • Cyfrowe przedsiębiorstwo
 • Państwo i prawo
 • Pasja i czas wolny
 • Samorząd
 • Akademia Marketingu i Sprzedaży
 • Global SME Meeting
 • Zdrowie i środowisko

Rejestracja na 8.edycję Kongresu MŚP rusza z końcem sierpnia. Bezpłatny udział!

Więcej informacji o Europejskim Kongresie MŚP: 

* strona internetowa www.ekmsp.eu

* Fb |Twitter | Instagram: @KongresMSP

* Linkedin:  https://www.linkedin.com/showcase/europejski-kongres-mśp/

* Dołącz do wydarzenia na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/1725250200902279/ 

Organizatorem Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Więcej informacji o organizatorze: www.rig.katowice.pl

 

8. Europejski Kongres MŚP odbędzie się 17-19 października 2018 roku Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, położonym w centrum miasta w tzw. Strefie Kultury, do której przynależą również ikona Katowic – hala widowiskowo-sportowa Spodek, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskie.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem przedsiębiorców, samorządowców, ludzi nauki – jednym słowem tych wszystkich, którym bliska jest idea rozwoju. O zasięgu, prestiżu i uniwersalnym wymiarze Kongresu najdobitniej mówią liczby: swoją wiedzę i kontakty biznesowe do tej pory budowało z nami blisko 31 tysięcy osób. Tylko w ubiegłym roku w 100 panelach i wydarzeniach towarzyszących wzięło udział 6000 uczestników z 39 państw z całego świata, którzy z uwagą śledzili również ofertę 110 wystawców podczas Targów Biznes Expo.

Motywem przewodnim wszystkich Kongresów jest: Nauka — Biznes — Samorząd — RAZEM DLA GOSPODARKI. Współpraca pomiędzy trzema środowiskami daje szansę na stworzenie otoczenia sprzyjającego rozwojowi  innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Tegorocznej edycji będzie towarzyszyło hasło: „Technologie, Człowiek, Odpowiedzialność”.
Skupimy się na innowacyjnych narzędziach wspierających rozwój firm, miast i regionów w obszarze ochrony  środowiska, zdrowia,  energetyki, transportu, marketingu i komunikacji cyfrowej.

Premier Mateusz Morawicki obejmie Patronatem Honorowym Europejski Kongres MŚP oraz wystąpi na inauguracji z tematem „Rozwój firm sektora MŚP fundamentem rozwoju gospodarczego Polski”.

Zakres tematyczny 8. Europejskiego Kongresu MŚP oraz jego poszczególne obszary są aktualnie w fazie projektowej.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU! 

Poprawiono: piątek, 10, sierpień 2018 08:52

Odsłony: 62

DZIAŁ LEGALIZACJI RIPH W CZĘSTOCHOWIE - INFORMACJA

Szanowni Państwo,

w związku z przerwą urlopową Dział Legalizacji RIPH w Częstochowie w dniach 17 – 31 sierpnia 2018 r. będzie nieczynny.

 

 Za utrudnienia przepraszamy.

RIPH w Częstochowie

Poprawiono: piątek, 10, sierpień 2018 08:58

Odsłony: 201

ERASMUS dla przedsiębiorców. Zapraszamy do udziału.

Szanowni Państwo,

w imieniu Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie zapraszamy do wzięcia udziału w programie Komisji Europejskiej pn. „Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców” („Erasmus for Young Entrepreneurs), którego KIG w Warszawie jest od kilku lat jednym z krajowych punktów kontaktowych.

Jest to program Komisji Europejskiej umożliwiający wymianę doświadczeń między początkującymi i doświadczonymi przedsiębiorcami z krajów Unii, usprawniający dostęp do nowych rynków oraz poszukiwania potencjalnych partnerów handlowych. Głównym celem programu jest umożliwienie wymiany doświadczeń między początkującymi i doświadczonymi przedsiębiorcami, ułatwienie dostępu do nowych rynków oraz poszukiwania potencjalnych partnerów handlowych wśród innych przedsiębiorców z Unii Europejskiej.

W programie mogą wziąć udział dwie kategorie przedsiębiorców:

 • Doświadczeni przedsiębiorcy przyjmujący (HE - Host entrepreneur) (ponad 3 lata prowadzenia własnej działalności gospodarczej) lub zarządzający małą bądź średnią firmą, którzy mogą skorzystać z energii, świeżego spojrzenia oraz z zapału do pracy początkującego przedsiębiorcy z jednego 27 krajów europejskich.
 • Początkujący przedsiębiorcy (NE- New entrepreneur) (maks. 3 lata działalności gospodarczej) mogą odbyć kilku miesięczny staż w innym kraju UE u boku doświadczonego przedsiębiorcy i zdobywać umiejętności niezbędne do zrealizowania własnego projektu biznesowego lub do lepszego zarządzania i rozwijania własnej firmy. 

KORZYŚCI:

Program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców stwarza nowe możliwości rozwoju promując: przedsiębiorczość, rozszerzanie działalności o rynki zagraniczne i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, a także wspomagając transfer wiedzy i zdobywanie szczególnych umiejętności niezbędnych w zarządzaniu małymi i średnimi firmami w całej Unii Europejskiej.  W ramach programu Erasmus dla młodych przedsiębiorców udzielono już wsparcia ponad 3500 małym i średnim przedsiębiorcom z całej Europy, w trakcie ponad 1800 wymian. Program od kilku lat nabiera rozpędu i przynosi korzyści zarówno młodym, jak i doświadczonym przedsiębiorcom,  a także gospodarce Unii Europejskiej.

Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy do kontaktu z Panią Moniką Sasiak z Biura Współpracy z Zagranicą Krajowej Izby Gospodarczej pod numerem Tel. +48 22 630 97 23, Fax +48 22 630 95 59. Więcej informacji znajdą Państwo na polskiej stronie internetowej programu Erasmus dla Przedsiębiorców.

ZAPRASZAMY 

Poprawiono: wtorek, 31, lipiec 2018 15:39

Odsłony: 97

Propozycja zorganizowania seminarium przez firmę FiM Consulting Sp. z o.o.

Szanowni Państwo,

firma FiM Constulting Sp. z o. o. zgłosiła się z propozycją zorganizowania jednodniowego, darmowego seminarium, adresowanego do członków Regionalnej Izby Przemysłowo Handlowej w Częstochowie pt. „Jak zwiększać sprzedaż i sięgać po zysk, którego nie widać?”.

Tematyka seminarium została opracowana, poprzez analizę kluczowych problemów, z jakimi borykają się obecnie polscy przedsiębiorcy tj: 

 • brak dostępności pracowników,
 • niska efektywność pracy, związana z przestarzałym modelem zarządzania,
 • ograniczone możliwości pomiaru efektywności zarządzania managerów,
 • wysoka presja płacowa,
 • niewystarczający stopień kontroli nad rentownością firmy, produktów i klientów.

Dobór tematyki, poruszanej na seminarium ma pomóc jego uczestnikom w lepszej organizacji swojego przedsiębiorstwa, tak aby było odporne na przeciwności losu i zawirowania otoczenia. Seminarium poprowadzą managerowie praktycy, byli prezesi dużych organizacji. Podczas seminarium poszukają z Państwem odpowiedzi na następujące pytania: 

 • Czy na produkcie tracę, czy zarabiam?
 • Czy największy klient, na pewno jest najlepszym klientem?
 • Jaki jest potencjał wzrostu zysku mojej firmy i gdzie leży?
 • Czy każde zlecenie jest opłacalne?

Następnie, odbędzie się prezentacja studiów przypadków, polskich przedsiębiorstw produkcyjnych i dystrybucyjnych, które w pełni doświadczyły efektów wdrożenia systemowego zarządzania zyskiem. Pokazane zostaną innowacyjne rozwiązania, wdrożone przez firmę FIM Consulting dla swoich Klientów oraz przedstawiona zostanie wartość, którą wniosły do różnych organizacji. 

Uprzejmie prosimy o informację, czy byliby Państwo zainteresowani zorganizowaniem powyższego seminarium. Na Państwa wstępne deklaracje udziału czekamy do 31 lipca br. Deklaracje prosimy przesłać do biura Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

 

 

Poprawiono: środa, 25, lipiec 2018 11:24

Odsłony: 115

III FORUM GOSPODARCZE POLONII ŚWIATA. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

Szanowni Państwo, 

w imieniu organizatorów Biura Informacji Gospodarczej "Pegaz" oraz Prezydenta Miasta Tarnowa serdecznie zapraszamy do udziału w III Forum Gospodarczym Polonii Świata, które odbędzie się 3-4 września 2018 r. w Hotelu Cristal Park przy ulicy Traugutta 5.

Forum dedykowane jest polskim i zagranicznym przedsiębiorcom, organizacjom otoczenia biznesu, klastrom, grupom producenckim, stowarzyszeniom i związkom, integrującym Polonie z Macierzą.

Polonia to najbardziej wiarygodny i skuteczny ambasador Polski na Świecie, wyrozumiały i zrozumiały partner dla polskich przedsiębiorców. Polonia to również promotor, doradca biznesowy i doskonały partner gospodarczy dla polskich firm.

Forum Gospodarcze Polonii Świata w Tarnowie to:

 • strefa przedsiębiorczości, dialogu i debat;
 • sposób na internacjonalizację i integrację;
 • bezpośrednie kontakty polskich i polonijnych przedsiębiorców, instytucji, organizacji urzędów;
 • rozmowy o współpracy i partnerstwie z polonijnymi izbami handlowymi

 

Uroczysta Gala i wręczenie nagrody „Orzeł Biznesu Polonii Świata” odbędzie się w dniu 3 września 2018 r.Sali Lustrzanej, przy ul. Wałowej 10 w Tarnowie.

Informujemy, że udział w Forum jest bezpłatny, po dokonaniu rejestracji. Rejestracja dostępna pod wskazanym numerem telefonu bądź za pośrednictwem poczty e-mail: 

Urząd Miasta Tarnowa, Wydział Rozwoju Gospodarczego

ul. Mickiewicza 6, pok. 116, 33-100 Tarnów

tel. 14 688 28 20, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji o III Forum Gospodarczym Polonii Świata, znajdziecie Państwo na stronie wydarzenia: www.polonia4um.com

Poprawiono: środa, 25, lipiec 2018 09:18

Odsłony: 170

Relacja z uroczystości podziękowania Prezesowi RIG w Katowicach Tadeuszowi Donocikowi

W dniu 20 czerwca Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie zorganizowała, we współpracy z Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta, uroczystość podziękowania Prezesowi Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Panu Tadeuszowi Donocikowi, za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju gospodarczego regionu.

Zgromadzonych w sali częstochowskiego Ratusza gości powitała w imieniu organizatorów Pani Aneta Herbuś z Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy, inaugurując tym samym wydarzenie. Uroczystość stanowiła doskonałą okazję, aby podsumować osiągnięcia prezesa, mające na celu integrację i promocję środowiska gospodarczego na śląsku, co niewątpliwie pomogło w przeprowadzeniu transformacji gospodarczej w tej kluczowej z punktu widzenia rozwoju ekonomicznego, części naszego kraju.  Podczas tego wydarzenia, Pan Tadeusz Donocik otrzymał, z rąk Prezydenta Rady RIPH w Częstochowie, Pana Tadeusza Szymanka pamiątkową paterę oraz dyplom.

W uroczystości uczestniczyli, przedstawiciele miasta Częstochowy z Prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem na czele, Starosta Powiatu Częstochowskiego Pan Krzysztof Smela, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego Pan Andrzej Babczyński, Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie Pan Mariusz Sikora, Prezes Koksowni Częstochowa Nowa Pan Józef Lis, Prezes Regionalnej Organizacji Pracodawców „Lewiatan” Pan Dariusz Jadczyk. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie, reprezentował dr hab. Edmund Golis z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. W spotkaniu uczestniczyli również reprezentanci firm zrzeszonych w RIPH w Częstochowie.

Prezes Tadeusz Donocik w swej działalności zasłynął, jako pomysłodawca wielu inicjatyw o charakterze gospodarczym w Katowicach oraz w Województwie Śląskim. Jest jednym, z inicjatorów utworzenia Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, dziś jednej z najprężniej działających instytucji samorządu gospodarczego w Polsce. Nabyte doświadczenia wykorzystywał również na arenie ogólnopolskiej, pełniąc funkcję szefa gabinetu politycznego ministra gospodarki, w rządzie Jerzego Buzka oraz wiceprezesa KIG w Warszawie.

Obecnie jest członkiem m.in. Zespołu ds. monitorowania sytuacji społeczno-gospodarczej w województwie śląskim przy Wojewodzie Śląskim, ekspertem Panelu Horyzontalnego, w ramach projektu FORGOM – Foresight technologiczny rozwoju sektora usług publicznych w Górnośląskim Obszarze Metropolitalnym, realizowanego przez Główny Instytut Górnictwa w Katowicach czy członkiem Komitetu ds. Ochrony Bezstronności działającego przy TUV NORD Polska.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Pomysłodawca i organizator trzech edycji Międzynarodowych Studenckich festiwali folklorystycznych w Katowicach i Sosnowcu (1979-1981). Od 2010 roku Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego. Autor ok. 500 referatów, wystąpień i publikacji dot. systemu gospodarki rynkowej, marketingu, płynności finansowej w firmach, problematyki małych i średnich przedsiębiorstw, handlu zagranicznego i promocji eksportu, polityki regionalnej oraz turystyki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, dostępnej na Facebooku.

Zarząd oraz Rada Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie, pragną złożyć podziękowanie Prezydentowi Miasta Częstochowy Panu Krzysztofowi Matyjaszczykowi oraz wszystkim firmom, które przyczyniły się do organizacji uroczystości:

 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A.
 • TEST Systemy Uszczelniające Sp. jawna
 • POLONTEX S.A.
 • F.P.H.U. Green Pack Tadeusz Szymanek
 • Panu Grzegorzowi Mystek z Dobre Wina – za prezent w postaci win smakowych dla Pana Prezesa Tadeusza Donocika

Poprawiono: czwartek, 21, czerwiec 2018 14:40

Odsłony: 225