Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Switch to desktop Register Login

DZIAŁ LEGALIZACJI RIPH W CZĘSTOCHOWIE - INFORMACJA

Szanowni Państwo,

informujemy, iż w dniach 25-26 września 2018 roku Dział Legalizacji RIPH w Częstochowie będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy. 

RIPH w Częstochowie 

Poprawiono: piątek, 21, wrzesień 2018 12:02

Odsłony: 294

AGENDA - II Jurajski Kongres Gospodarczy - Gala XVIII Edycji Konkurs "Jurajski Produkt Roku"

Szanowni Państwo,

już za dwa tygodnie w środę 26 września w godz. 10.00 – 13.30 w częstochowskim Hotelu SCOUT mieszczący się przy ul. Drogowców 12 w Częstochowie odbędzie się II Jurajski Kongres Gospodarczy, którego organizatorami są  Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie, Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach oraz samorządy terytorialne z powiatów myszkowskiego, kłobuckiego, zawierciańskiego, lublinieckiego i częstochowskiego.

 Tematyka Kongresu została podzielona na trzy panele tematyczne: panel samorządowy, panel urzędów pracy oraz panel biznesowy. Tradycyjnie idea, która przyświeca wydarzeniu jest współpraca BIZNES-UCZELNIE-SAMORZĄD.

Tematyka Kongresu będzie poświęcona rynkowi pracy w Częstochowie i województwie, możliwością rozwoju lokalnych firm, kształtowaniu wizerunku firmy dla potrzeb pozyskiwania pracowników, jak również odpowiedzialności biznesu i równości szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

Agenda wydarzenia dostępna w załączeniu.

Wstęp na II Jurajski Kongres Gospodarczy wolny dla wszystkich zainteresowanych.

W ramach II Jurajskiego Kongresu Gospodarczego w dniu 26 września 2018 roku  o godz. 18.30 odbędzie się uroczysta Gala podsumowująca tegoroczną XVIII Edycję Konkursu „Jurajski Produkt Roku”, której organizatorem jest Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie.

Podczas wydarzenia, wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia tegorocznym laureatom, wyróżnia w nowej kategorii „Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy”, która ma na celu promocję młodych, zdolnych ludzi (uczniów/studentów) za ich aktywność i osiągnięcia, przez co pragniemy im umożliwić nawiązanie kontaktów z przedsiębiorcami, zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności w realizacji planów zawodowych, jak również wyróżnienia dla instytucji/osób zasłużonych dla rozwoju gospodarczego i promocji regionu.

Przypominamy o potwierdzeniu udziału w uroczystości tel. 34 344 82 58 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

                                    

 

SPONSORZY

 

PATRONI MEDIALNI 

 

Ideą Konkursu jest stworzenie przedsiębiorcom z regionu możliwości promocji swoich wyjątkowych produktów i usług wyróżniających się wysoką jakością, innowacyjnością, niepowtarzalnością, jak również wiarygodnością. „Jurajski Produkt Roku” upowszechnia zasady rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej, wspiera i promuje lokalną przedsiębiorczość. Udział w Konkursie to doskonała możliwość promocji firmy, pomaga w rozwoju przedsiębiorczości oraz sprzyja wzrostowi konkurencyjności.

KORZYŚCI:

 

* publiczne otrzymanie Statuetki i godła promocyjnego „Jurajski Produkt Roku”, którym Laureat może posługiwać się dożywotnio ze wskazaniem daty otrzymania nagrody;

 

* publikacja informacji o Laureacie na stronie internetowej www.riph.czest.pl w zakładce poświęconej Konkursowi „Jurajski Produkt Roku”, oraz na facebooku RIPH w Częstochowie;

 

* informacja o Laureacie w materiałach promocyjnych poświęconych Konkursowi – książeczka okolicznościowa; Biuletyn Informacyjny, Newsletter gospodarczy;

 

* prezentacja firmy podczas uroczystej Gali wręczenia nagród;

 

* zaproszenie dla Laureata na Galę podsumowującą tegoroczną XVIII edycję Konkursu, która odbędzie się 26 września 2018 r. w Częstochowie w Hotelu SCOUT w Częstochowie – zaproszenie 2 osobowe;

 

* publikacja informacji o Laureatach Konkursu w mediach.

Jury Konkursu przyzna nagrody w dziesięciu kategoriach. Zgłoszenia produktów i usług można lokować w następujących kategoriach:

* E-technologie, innowacje, e-usługi
* Produkt bądź usługa budowlana
* Produkt przemysłowy
* Produkt rolno-spożywczy
* Produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii
* Usługa
* Produkt inny
* Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Etyka w Biznesie
* Produkt inny (projekty indywidualne, rękodzielnictwo) 
* Najlepsza Firma Rodzinna 
* Najlepszy Samorząd Terytorialny Roku 
* Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy 

Tradycyjnie zostaną wręczone wyróżnienia dla jednostek samorządu terytorialnego oraz dla osób/instytucji, które przyczyniły się do rozwoju gospodarczego regionu i wzrostu przedsiębiorczości. 

Nowością, którą wprowadziliśmy w tegorocznej edycji Konkursu jest kategoria „Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy”, która ma na celu wyróżnienie młodych, zdolnych ludzi (uczniów/studentów) za ich aktywność i osiągnięcia, przez co umożliwimy im nawiązanie kontaktów z przedsiębiorcami, zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Po raz pierwszy zostaną przyznane wyróżnienia dla osób zasłużonych dla promocji i rozwoju sportu i rekreacji w regionie. Nagroda ma na celu propagowanie lokalnych autorytetów, zaangażowanych w działalność miasta/gminy na rzecz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i sportu powszechnego.

Laureaci Konkursu mają możliwość startu bez opłat rejestracyjnych w konkursie "Teraz Polska", którego organizatorem jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego w Warszawie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu. W załączeniu dostępne karty zgłoszeniowe

* Regulamin Konkursu „Jurajski Produkt Roku” 2018załącznik 
* Karta zgłoszenia uczestnictwa w Konkursie – Przedsiębiorcy –załącznik
* Karta zgłoszenia uczestnictwa kategoria dla uczniów/studentów – „Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy” – załącznik

Najlepszy Samorząd Terytorialny Roku 2018

* Ankieta zgłoszeniowa – załącznik

* Deklaracja uczestnictwa załącznik

Najlepsza Firma Rodzinna 2018

* Karta zgłoszeniowa –załącznik
* Deklaracja uczestnictwa –załącznik

Wyróżnienia:

Wyróżnienie dla osoby/instytucji zasłużonej dla promocji i rozwoju gospodarczego regionu 2018

* Karta zgłoszeniowazałącznik

Wyróżnienie dla osoby zasłużonej dla promocji, rozwoju sportu i rekreacji 2018 

* Karta zgłoszeniowa – załącznik  

 NA ZGŁOSZENIA PRODUKTÓW I USŁUG CZEKAMY DO 24 SIERPNIA 2018 R.  

WSPÓLNIE BUDUJMY PRZYSZŁOŚĆ NASZEJ IZBY, NASZYCH FIRM, CZĘSTOCHOWY I SUBREGIONU !

Poprawiono: wtorek, 18, wrzesień 2018 10:55

Odsłony: 379

Ruszyła rejestracja na 8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Szanowni Państwo,

informujemy, iż dostępna jest już rejestracja na Europejski Kongres MŚP! Zachęcamy do zarejestrowania się i wybrania interesujących paneli dyskusyjnych na https://ekmsp.eu/visitor/register

8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się 17-19 października w MCK w Katowicach!

"Technologie, człowiek, odpowiedzialność" to tegoroczne hasło Kongresu, w ramach którego zaplanowano 12 ścieżek tematycznych. Będzie też Strefa innowacji i wiedzy z blisko 10 wystąpieniami typu powerspeech! Dodatkowo w ramach Kongresu zapraszamy na Targi Biznes Expo!

Udział bezpłatny! Dołącz do najważniejszego wydarzenia dla ludzi biznesu!

Link do strony: https://ekmsp.eu/visitor/register

Poprawiono: czwartek, 13, wrzesień 2018 10:46

Odsłony: 51

ŚNIADANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI - 13 września 2018 r.

Szanowni Państwo,

w imieniu Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym po wakacyjnej przerwie spotkaniu z cyklu „Śniadania z Przedsiębiorcami”. 

Spotkanie odbędzie się w czwartek 13 września 2018 roku o godz. 8.30 w Częstochowskim Parku Przemysłowo – Technologicznym, przy ul. Wały Dwernickiego 117/121.

Tematem przewodnim będzie: „Rozwój inwestycji i działania na rzecz przedsiębiorców w Częstochowie – podsumowanie lat 2014 – 2018”.

Wszystkich Państwa zainteresowanych udziałem prosimy o rejestrację do 12 września 2018 r., za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.arr.czestochowa.pl  w zakładce „Śniadania z przedsiębiorcami”.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Poprawiono: wtorek, 11, wrzesień 2018 08:16

Odsłony: 330

WARSZTATY EKSPERCKIE W URZĘDZIE MIASTA CZĘSTOCHOWY. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na warsztaty eksperckie zatytułowane „Trendy i wyzwania w łańcuchach dostaw XXI wieku” , które odbędą się we wtorek 18 września br. w godz. 10.00-14.00 w sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy przy ulicy Śląskiej 11/13.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów we współpracy z Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy.

 

Poprawiono: poniedziałek, 10, wrzesień 2018 13:39

Odsłony: 71

Spotkanie gospodarcze z Polonią amerykańską - Zapraszamy do udziału

Szanowni Państwo,

Zarząd i Rada RIPH w Częstochowie zapraszają do udziału w spotkaniu gospodarczym z przedstawicielami Polonii amerykańskiej, które odbędzie się w środę 5 września 2018 roku o godz. 10.00 w Centrum Konferencyjnym Kamienicy Kupieckiej mieszczącej się przy Al. NMP 24 w Częstochowie – obok siedziby Biura RIPH w Częstochowie.

W spotkaniu będzie uczestniczył Senator RP Pan Artur Warzocha. Temat spotkania będzie poświęcony współpracy i biznesowi amerykańskiemu. Wszystkich Państwa zainteresowanych zapraszamy do udziału. Wstęp wolny.

RIPH w Częstochowie 

Poprawiono: wtorek, 04, wrzesień 2018 15:00

Odsłony: 83

BEZPŁATNE SPOTKANIE INFORMACYJNE pt. "Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców na rozwój działalności gospodarczej"

Szanowni Państwo,

w imieniu Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Częstochowie prowadzony przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pt. „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców na rozwój działalności gospodarczej”.

Na spotkanie zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem wsparcia z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 na badania, innowacje, szkolenia i rozwój firmy.

Tematyka spotkania:

1. Perspektywa finansowa Unii Europejskiej na lata 2014-2020 dla przedsiębiorców.

2. Aktualne możliwości uzyskania wsparcia na rozwój działalności gospodarczej.

3. Omówienie możliwości uzyskania wsparcia na szkolenia i doradztwo dla MŚP.

4. Preferencyjne pożyczki dla firm.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 6 września 2018 r. w godz. 10.00 - 13.00 w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym przy ul. Wały Dwernickiego 117/121 sala nr 1. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.30.  

Wszystkich Państwa zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Warunkiem uczestnictwa będzie otrzymanie potwierdzenia drogą e-mail. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Jeżeli ze względu na niepełnosprawność i/lub stan zdrowia potrzebują Państwo szczególnych udogodnień, to prosimy o kontakt.

Kontakt: Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Częstochowie, tel.: 34/3605687, 34/3245075; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Formularz zgłoszeniowy w załączeniu - dokument

Poprawiono: wtorek, 04, wrzesień 2018 10:14

Odsłony: 181

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Częstochowie - Zaproszenie do udziału - Reprezentacja przedsiębiorców RIPH w Częstochowie

Zarząd i Rada Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie Panem Maciejem Trzmielem serdecznie zapraszają do udziału w uroczystej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019, która odbędzie się w dniu 3 września 2018 roku o godz. 9.00 w siedzibie ZSE w Częstochowie – ul. św. Augustyna 28/30. Zaproszenie w załączeniu.

Podczas uroczystości zostanie podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy RIPH w Częstochowie, a Zespołem Szkół Ekonomicznych w Częstochowie mające na celu szeroką współpracę i wzajemne wsparcie szkolnictwa wyższego i ponadpodstawowego. Celem porozumienia jest przygotowanie młodzieży do życia zawodowego, dążenie do rozwoju przedsięwzięć związanych z aktywizacją absolwentów szkoły oraz stworzenie im możliwości odbycia praktyk i zatrudnienia przez przedsiębiorców.

W związku z powyższą inicjatywą zależy nam na Państwa obecności podczas uroczystości, aby wspólnie jako przedstawiciele regionalnego samorządu gospodarczego pokazać, iż Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie jest gotowa na współpracę, a przedsiębiorcy wspierają młodzież i pomagają w ich aktywizacji zawodowej.

W związku z rangą wydarzenia i potrzebą stworzenia silnej reprezentacji przedsiębiorców podczas uroczystości serdecznie prosimy o Państwa obecność. Prosimy o potwierdzenie udziału w wydarzeniu do dnia 23 sierpnia 2018 roku tel 34 344 82 58 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Poprawiono: czwartek, 16, sierpień 2018 10:48

Odsłony: 126