Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Switch to desktop Register Login

ZUS dla Biznesu - „Tydzień Przedsiębiorcy”

Jesteś przedsiębiorczy? Przyjdź do ZUS

Od 11 do 15 września Oddział ZUS w Częstochowie zaprasza wszystkich przedsiębiorców na bezpłatne szkolenia i konsultacje organizowane w ramach „Tygodnia Przedsiębiorcy”.

„Tydzień Przedsiębiorcy” organizowany jest z myślą o płatnikach składek oraz osobach, którzy płatnikami dopiero zamierzają zostać. Podczas bezpłatnych seminariów pracownicy ZUS omówią tematy, które niezmiennie interesują klientów (m.in. zasady rozliczania oraz wypłaty świadczeń krótkoterminowych z ubezpieczenia społecznego, obowiązki osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej). Zostaną również przedstawione planowane zmiany i udogodnienia dla przedsiębiorców (e-składka, elektroniczne zwolnienia lekarskie). ZUS do współpracy zaprosił także ekspertów z Urzędu Skarbowego, Urzędu Miasta Częstochowy, Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Powiatowego Urzędu Pracy.

Podczas trwania „Tygodnia Przedsiębiorcy” ZUS organizuje seminaria tematyczne, poświęcone codziennie innemu zagadnieniu:

 

Temat seminarium

Termin i miejsce seminarium

 

ABC przedsiębiorcy

11.09.2017

poniedziałek

od godz. 11.00

do godz. 13.00

ZUS Oddział
w Częstochowie

ul. Dąbrowskiego 43/45

sala A 312

 

 

 

 

E-składka - nowy wymiar rozliczeń

12.09.2017 wtorek

od godz. 11.00

do godz. 13.00

ZUS Oddział
w Częstochowie

ul. Dąbrowskiego 43/45

sala A 312

 

 

 

 

Pakiet nowego przedsiębiorcy (rozpoczynającego prowadzenie działalności gospodarczej)

13.09.2017 środa

od godz. 11.00

do godz. 13.00

 

ZUS Oddział
w Częstochowie

ul. Dąbrowskiego 43/45

sala A 312

 

 

 

 

Zwolnienia lekarskie od 1 lipca 2018 r. (e-ZLA)

14.09.2017 czwartek

od godz. 11.00

do godz. 13.00

ZUS Oddział
w Częstochowie

ul. Dąbrowskiego 43/45

sala A 312

 

 

 

 

Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego, wypłata i rozliczenie w ciężar składek na ubezpieczenia społeczne

15.09.2017 piątek

od godz. 11.00

do godz. 13.00

ZUS Oddział
w Częstochowie

ul. Dąbrowskiego 43/45

sala A 312

 

 

 

 

 

Na pierwsze z seminariów, „ABC przedsiębiorcy”, ZUS zaprasza tych przedsiębiorców, którzy mają problemy finansowe oraz tych, którzy chcieliby się dowiedzieć, jakie nowe wyzwania czekają ich w 2018 r.

Z pewnością wielu przedsiębiorców będzie zainteresowanych tematem e-składki. Od przyszłego roku bowiem każdy przedsiębiorca będzie wpłacał składkę tylko na jeden, indywidualny numer rachunku bankowego. Wszystkiego na ten temat będzie można dowiedzieć się podczas seminarium 12 września 2017 r.

Seminarium „Pakiet nowego przedsiębiorcy” skierowane jest do tych osób, które przedsiębiorcami dopiero zamierzają zostać. Podczas spotkania poznają swoje obowiązki, dowiedzą się, jak wypełniać dokumenty ubezpieczeniowe, jak korzystać z profilu PUE ZUS oraz co to jest e-składka.

Na seminarium na temat „Zwolnienia lekarskie od 1 lipca 2018 r. (e-ZLA)” ZUS zaprasza szczególnie tych przedsiębiorców, którzy jeszcze nie mają profilu na PUE ZUS. Od 1 lipca przyszłego roku zwolnienia lekarskie będą już wyłącznie elektroniczne, zatem warto się dowiedzieć, jak przebiega obsługa elektronicznego zwolnienia lekarskiego.

Ostatnie z zaplanowanych seminariów, pt. „Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego”, zainteresuje zwłaszcza dużych pracodawców. Podczas niego będzie można dowiedzieć się, jakie są ogólne zasady podlegania ubezpieczeniu chorobowemu i wypadkowemu, poznać rodzaje świadczeń i zasady rozliczania
w dokumentach ubezpieczeniowych wypłaconych świadczeń.

Udział we wszystkich seminariach jest bezpłatny. Zgłoszenia zainteresowanych przedsiębiorców przyjmowane są e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 34 368 92 96.

Szczegółowe informacje na temat „Tygodnia Przedsiębiorcy” można znaleźć na stronach internetowych ZUS: http://www.zus.pl/firmy/pozostale/tydzien-przedsiebiorcy oraz http://www.zus.pl/o-zus/kalendarium