Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Switch to desktop Register Login

Relacja z uroczystości podziękowania Prezesowi RIG w Katowicach Tadeuszowi Donocikowi

W dniu 20 czerwca Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie zorganizowała, we współpracy z Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta, uroczystość podziękowania Prezesowi Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Panu Tadeuszowi Donocikowi, za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju gospodarczego regionu.

Zgromadzonych w sali częstochowskiego Ratusza gości powitała w imieniu organizatorów Pani Aneta Herbuś z Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy, inaugurując tym samym wydarzenie. Uroczystość stanowiła doskonałą okazję, aby podsumować osiągnięcia prezesa, mające na celu integrację i promocję środowiska gospodarczego na śląsku, co niewątpliwie pomogło w przeprowadzeniu transformacji gospodarczej w tej kluczowej z punktu widzenia rozwoju ekonomicznego, części naszego kraju.  Podczas tego wydarzenia, Pan Tadeusz Donocik otrzymał, z rąk Prezydenta Rady RIPH w Częstochowie, Pana Tadeusza Szymanka pamiątkową paterę oraz dyplom.

W uroczystości uczestniczyli, przedstawiciele miasta Częstochowy z Prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem na czele, Starosta Powiatu Częstochowskiego Pan Krzysztof Smela, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego Pan Andrzej Babczyński, Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie Pan Mariusz Sikora, Prezes Koksowni Częstochowa Nowa Pan Józef Lis, Prezes Regionalnej Organizacji Pracodawców „Lewiatan” Pan Dariusz Jadczyk. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie, reprezentował dr hab. Edmund Golis z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. W spotkaniu uczestniczyli również reprezentanci firm zrzeszonych w RIPH w Częstochowie.

Prezes Tadeusz Donocik w swej działalności zasłynął, jako pomysłodawca wielu inicjatyw o charakterze gospodarczym w Katowicach oraz w Województwie Śląskim. Jest jednym, z inicjatorów utworzenia Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, dziś jednej z najprężniej działających instytucji samorządu gospodarczego w Polsce. Nabyte doświadczenia wykorzystywał również na arenie ogólnopolskiej, pełniąc funkcję szefa gabinetu politycznego ministra gospodarki, w rządzie Jerzego Buzka oraz wiceprezesa KIG w Warszawie.

Obecnie jest członkiem m.in. Zespołu ds. monitorowania sytuacji społeczno-gospodarczej w województwie śląskim przy Wojewodzie Śląskim, ekspertem Panelu Horyzontalnego, w ramach projektu FORGOM – Foresight technologiczny rozwoju sektora usług publicznych w Górnośląskim Obszarze Metropolitalnym, realizowanego przez Główny Instytut Górnictwa w Katowicach czy członkiem Komitetu ds. Ochrony Bezstronności działającego przy TUV NORD Polska.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Pomysłodawca i organizator trzech edycji Międzynarodowych Studenckich festiwali folklorystycznych w Katowicach i Sosnowcu (1979-1981). Od 2010 roku Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego. Autor ok. 500 referatów, wystąpień i publikacji dot. systemu gospodarki rynkowej, marketingu, płynności finansowej w firmach, problematyki małych i średnich przedsiębiorstw, handlu zagranicznego i promocji eksportu, polityki regionalnej oraz turystyki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, dostępnej na Facebooku.

Zarząd oraz Rada Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie, pragną złożyć podziękowanie Prezydentowi Miasta Częstochowy Panu Krzysztofowi Matyjaszczykowi oraz wszystkim firmom, które przyczyniły się do organizacji uroczystości:

  • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A.
  • TEST Systemy Uszczelniające Sp. jawna
  • POLONTEX S.A.
  • F.P.H.U. Green Pack Tadeusz Szymanek
  • Panu Grzegorzowi Mystek z Dobre Wina – za prezent w postaci win smakowych dla Pana Prezesa Tadeusza Donocika