Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Switch to desktop Register Login

ŚNIADANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI - 8 LISTOPADA 2018 R. - ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo,


w imieniu Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadanie z przedsiębiorcami”, które odbędzie się w drugi czwartek miesiąca, 8 listopada 2018 roku w Częstochowskim Parku Przemysłowo - Technologicznym, przy ul. Wały Dwernickiego 117/121. Spotkanie rozpocznie się o godz. 8:30 i potrwa ok. 2 godzin.

                                         
TEMAT SPOTKANIA

„Represyjność prawa podatkowego. Istotne dla przedsiębiorców zmiany w podatkach w 2019 roku.”

System podatkowy w Polsce zmierza do restrykcyjności o niespotykanej dotąd skali. Czy efektem zmian przepisów podatkowych i karno-skarbowych będzie wycofywanie się części przedsiębiorców i inwestorów z naszego kraju?

W związku z zapowiadanymi, istotnymi zmianami w podatkach podczas spotkania poruszone zostaną m.in. kwestie:

  • nowych regulacji dotyczących samochodów osobowych,
  • wprowadzenia tzw. „podatku od wyjścia” (ang. Exit tax),
  • możliwości posługiwania się kopią certyfikatu rezydencji,
  • regulacji obrotu krypto walutami,
  • nowej stawki 9% CIT,
  • wyższego limitu składek na organizacje dobrowolne,
  • premii za finansowanie kapitałem własnym.

PRELEGENT

Prof. dr hab. Adam Mariański - Profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego. Partner zarządzający w Mariański Group. Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Współpracownik Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego. Prezes Stowarzyszenia Polskich Firm Rodzinnych. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Profesorów Prawa Podatkowego, a także Rady Programowej „Przeglądu Podatkowego”. Autor ponad dwustu publikacji z prawa podatkowego.

Gościem specjalnym spotkania z przedsiębiorcami będzie Prezydent Miasta Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk

REJESTRACJA

Uprzejmie prosimy o rejestrację na spotkanie do 7 listopada 2018 r. za pomocą formularza na stronie www.arr.czestochowa.pl - zapisy

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Wszelkie pytania kierować można mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem (34) 360 56 88. Osobą do kontaktu pozostaje p. Olga Przybylik.