Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Switch to desktop Register Login

PROJEKT „Z NOWĄ PRACĄ W LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ” – WSPÓŁPRACA PRZY ORGANIZACJI STAŻY DLA OSÓB BEZROBOTNYCH

W imieniu Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy uprzejmie informujemy o możliwości pozyskania osób bezrobotnych do odbycia stażów zawodowych w firmach Członkowskich oraz współpracujących z RIPH w Częstochowie. 

W ramach projektu „Z nową pracą w lepszą przyszłość” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego osoby bezrobotne kierowane są na staże zawodowe do pracodawców nawet na okres do 5 miesięcy.

Stypendium stażowe, dodatek dla opiekuna stażysty i zakup niezbędnego wyposażenia miejsca stażu są finansowane z budżetu projektu, dlatego przedsiębiorca organizujący staż nie ponosi kosztów jego organizacji. !!!

WARUNEK: Z uwagi na konieczność osiągnięcia efektywności zatrudnieniowej staży finansowanych przez Unię Europejską od pracodawcy wymagana jest deklaracja zatrudnienia stażysty po okresie stażu tj. w oparciu o jedną z trzech poniższych możliwości:

 

1)umowę o pracę na okres min. 3 miesięcy i przynajmniej na 1/2 etatu;

2)umowę cywilnoprawną na min. 3 miesiące (min. Wartość umowy - trzykrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę);

3)umowę o dzieło - wartość umowy min. trzykrotność minimalnego wynagrodzenia.

 

Mając powyższe na uwadze, zachęcam Państwa do nawiązania współpracy. W przypadku zainteresowania wszelkie szczegóły organizacji staży, wzory dokumentów, terminy rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami proszę niezwłocznie uzgodnić z Biurem Projektu prowadzonym na zlecenie Urzędu Miasta Częstochowy przez:

Fundację Dla Rozwoju,

Aleja Kościuszki 13, 42-202 Częstochowa,

tel. 787-682-912,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.