Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Switch to desktop Register Login

PROPOZYCJA SZKOLENIA - ROZLICZANIE PODRÓŻY SŁUŻBOWYCH W ŚWIETLE ZMIAN SAMOCHODOWYCH W 2019 ROKU

Szanowni Państwo,

rok 2019 przyniósł rewolucyjne zmiany w odniesieniu do rozliczania w kosztach firmy samochodów osobowych. Od 1 stycznia 2019 r. w sposób kompleksowy zmieniała się problematyka używania samochodów osobowych w zakresie podatków dochodowych (CIT i PIT). W szczególności zrównano własność oraz leasing samochodu osobowego. Ponadto, zrównano ewidencję przebiegu pojazdu dla potrzeb VAT oraz CIT. 

W związku z powyższymi zmianami Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Częstochowie planują zorganizować szkolenie z zakresu:

ROZLICZANIA PODRÓŻY SŁUŻBOWYCH W ŚWIETLE „ZMIAN SAMOCHODOWYCH” W 2019 ROKU.

Szkolenie odbyłoby się w dniu 5 czerwca br. (środa) w godz. 10.00 – 14.00 w sali szkoleniowej firmy POLONTEX S.A. ul. Rejtana 25 w Częstochowie. Warunkiem przeprowadzenie szkolenia jest zebranie grupy 20-osobowej.

 

Koszt udziału 1 osoby wynosi:

  • * 280,00 zł + VAT (dla Członków RIPH w Częstochowie) oraz
  • * 380,00 zł + VAT dla pozostałych uczestników

(Cena obejmuje szkolenie, poczęstunek podczas przerw kawowych oraz certyfikat z udziału w szkoleniu).

Szkolenie poprowadzi: Mecenas Marcin Górski – adwokat, doradca podatkowy, partner w spółce adwokackiej oraz spółce doradztwa podatkowego; wykładowca w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce.

Plan szkolenia.

1) Definicja samochodu osobowego,

2) Amortyzacja samochodu osobowego.

3) Amortyzacja a odpłatne zbycie samochodu osobowego. Co z częścią nieumorzoną ?

4) Leasing oraz najem samochodu osobowego.

5) Jak postępować odnośnie części kapitałowej ? a jak odnośnie części odsetkowej ?

6) Kiedy proporcja ? Jak obliczać proporcję ?

7) Jaka wartość do proporcji ?

8) Co w przypadku najmu krótkoterminowego ?

9) Znaczenie ewidencji przebiegu pojazdu.

10) Co w przypadku starych umów leasingu ?

11) Ubezpieczenie samochodu osobowego. Jak postępować w przypadku OC, NW a jak w przypadku AC ?

12) Koszty eksploatacji samochodów osobowych. Paliwo. Serwis. Myjnia. Parking. Autostrady.

13) Znaczenie limitu 75%.

14) Limity a VAT.

15) Odliczenie podatku naliczonego. Kiedy 50% a kiedy 100% ?

16) Samochód osobowy a preprporcja albo prporcja.

17) VAT a odpłatne zbycie samochodu osobowego.

18) Samochód osobowy a PIT.

19) Wykorzystywanie samochodu służbowego na cele prywatne.

20) Kwestia paliwa.

21) Przegląd orzecznictwa oraz interpretacji

W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich Państwa, którzy byliby zainteresowani udziałem w proponowanym szkoleniu o wstępne zadeklarowanie chęci udziału, abyśmy mogli ustalić liczbę osób zainteresowanych uczestnictwem. Na tym etacie zadeklarowanie udziału nie będzie Państwa obligowało do uczestnictwa w szkoleniu, posłuży jedynie do zweryfikowania czy tematyka szkolenia spotka się z zainteresowaniem i czy zostanie zebrana grupa co najmniej 20 osób, aby szkolenie mogło zostać zrealizowane.    

Ze względu na konieczność potwierdzenia terminu szkolenia wszystkie osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o przesłanie wstępnej deklaracji uczestnictwa w nieprzekraczalnym terminie do piątku 24 maja 2019 roku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poprawiono: wtorek, 21, maj 2019 13:16

Odsłony: 25

V Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt.: „Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w kontekście zmian demograficznych oraz migracji zarobkowych - wyzwania dla integracji zawodowej i społecznej”

Szanowni Państwo,

w imieniu Zakładu Doradztwa Zawodowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie serdecznie zapraszamy Państwa na V Międzynarodową Konferencję Naukową pt.:

„Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w kontekście zmian demograficznych oraz migracji zarobkowych - wyzwania dla integracji zawodowej i społecznej”,

Konferencja odbywa się pod patronatem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach i jest połączona z podsumowaniem realizacji międzynarodowego projektu naukowo-badawczego pt. „Innowacyjne doradztwo promujące udział osób 50+ w rynku pracy i życiu społecznym”.

Głównym celem Konferencji jest umożliwienie wymiany doświadczeń w zakresie integracji zawodowej i społecznej ww. grup oraz wypracowanie rekomendacji dla przedstawicieli władz i wszystkich interesariuszy.

Tematyka Konferencji związana jest ściśle z realizowanym przez Zakład Doradztwa Zawodowego Uniwersytetu Humanistyczno- Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie (we współpracy
z Hochschule der Bundesagentur für Arbeit – (HdBA) w Mannheim oraz Uniwersytetem w Splicie)  Międzynarodowym Projektem Naukowo-Badawczym pt. „Innowacyjne doradztwo promujące udział osób 50+ w rynku pracy i życiu społecznym”. Dlatego też część Konferencji poświęcona zostanie zaprezentowaniu Państwu wyników ww. Projektu.

Konferencja odbędzie się w dniach 23-24 maja 2019 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13 planowana godzina rozpoczęcia godz. 9:00.

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy. 

 

Poprawiono: wtorek, 21, maj 2019 12:21

Odsłony: 15

PROJEKT UCHWAŁY INICJATYWA LOKALNA – MOŻLIWOŚĆ ZGŁOSZENIA UWAG.

Szanowni Państwo,

informujemy, iż Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy zakończył prace nad zmianą uchwały Rady Miasta Częstochowy w sprawie trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej. Wobec powyższego wszystkie zainteresowane osoby, organizacje i instytucje mają możliwość zgłosić uwagi do załączonego dokumentu Uchwały.  

Uchwała i załącznik do Uchwał dostępne w załączeniu.

Sposób wnoszenia uwag i opinii:


Opinie i uwagi należy składać  w terminie do 22.05.2019 r. (decyduje data wpływu) w formie:

  • pisemnej:  Wydział Polityki Społecznej, ul. Focha 19/21 pok. 46,
  • elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt z Panią:

Martą Bieszczad Inspektor Wydziału Polityki Społecznej 
Urzędu Miasta Częstochowy
tel. 34/3707-493, fax. 34/3707-170;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poprawiono: środa, 15, maj 2019 10:10

Odsłony: 68

GOSPODARKA W OBIEGU ZAMKNIĘTYM – SPOSÓB NA ZAPEWNIENIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU - 17 MAJA 2019 R.

GOSPODARKA W OBIEGU ZAMKNIĘTYM – SPOSÓB NA ZAPEWNIENIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU – to przewodni temat Dialogu Obywatelskiego z udziałem unijnej komisarz Elżbiety Bieńkowskiej oraz prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Debata odbędzie się 17 maja o godz. 13.00 w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej przy alei Armii Krajowej 19.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu przybliżyć obywatelkom i obywatelom problematykę unijną. Odbywają się w różnych miastach Europy od 2012 r. Zaproszeni goście odpowiadają na pytania publiczności, a także wsłuchują się w jej opinie i propozycje.
 
,,Dialog Obywatelski” w Częstochowie poświęcony będzie w szczególności tzw. circular economy, czyli gospodarce o zamkniętym obiegu oraz korzyściach, jakie płyną z jej stosowania. Obok Elżbiety Bieńkowskiej – unijnej komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw – głos zabierze prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który opowie o działaniach w mieście i planach jego rozwoju.

Będzie można również porozmawiać o dotychczasowych osiągnięciach Komisji Europejskiej, opublikowanych w raporcie z 2015 r. dotyczących wdrażania założeń gospodarki o zamkniętym obiegu. Spotkanie będzie okazją, aby poszukać odpowiedzi m.in. na pytania: Jak działania w obszarze gospodarki o zamkniętym obiegu mogą wpłynąć na naszą codzienność? Jaka przyszłość czeka gospodarkę UE ukierunkowaną na zrównoważony rozwój? Czy strategia na rzecz wdrażania gospodarki o zamkniętym obiegu pomoże w rozwoju polskich miast?
 
Moderatorem spotkania będzie Paweł Klimek – wieloletni pracownik samorządowy, pełniący m.in. funkcje naczelnika, sekretarza i dyrektora generalnego Urzędu Miasta Częstochowy, a w latach 2003 – 2006 dyrektora Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli.

Debatę organizuje Przedstawicielstwo Regionalne KE i Urząd Miasta Częstochowy.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu +48 34 37 07 345. Zapisy przyjmowane są do czwartku, 16 maja. W zgłoszeniu należy podać dane osobowe i nazwę firmy/instytucji.

Poprawiono: środa, 15, maj 2019 09:51

Odsłony: 60

SPOTKANIE PT. DIALOG OBYWATELSKI JAKA PRZYSZŁOŚĆ PRZED UE – ZAPROSZENIE – 16 MAJA 2019 R.

Szanowni Państwo,

w imieniu Redakcji Radia TOK FM zapraszamy do udziału w spotkaniu pt. Dialog Obywatelski organizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. 

Spotkanie odbędzie się 16 maja 2019 r. o 15.oo (czwartek) w siedzibie Muzeum Częstochowskiego, dawny Ratusz. Wydarzenie ma charakter otwarty, wstęp jest wolny. Można przyjść, wysłuchać ciekawej rozmowy, a przede wszystkim zadać pytanie. Mamy nadzieje, że będzie to ciekawe spotkanie, poszerzające wiedzę o Unii Europejskiej.

Szczegóły na załączonym zaproszeniu. 

Radio TOK FM jest partnerem medialnym spotkania.

Więcej informacji na stronie internetowej www.ec.europa.eu/poland 

Poprawiono: środa, 15, maj 2019 09:53

Odsłony: 69

SZKOLENIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW POŚWIĘCONE MOŻLIWOŚCIOM POZYSKIWANIA ŚRODKÓW FINANSOWYCH Z UNII EUROPEJSKIEJ

Szanowni Państwo, w imieniu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach zapraszamy Państwa na szkolenie dla przedsiębiorców subregionu północnego poświęcone możliwościom pozyskania środków finansowych z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, które odbędzie się w dniu 17 maja 2019r. o godz. 10.00 w siedzibie Filii WUP   w Częstochowie, Al. Niepodległości 20/22  sala 1.02 (parter).

W trakcie spotkania przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie, Funduszu Górnośląskiego w Katowicach oraz Bielskiego Centrum Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej zaprezentują uczestnikom szczegółowe informacje dotyczące:

– Wsparcia WUP dla przedsiębiorców w ramach RPO WSL 2014-2020,
– Wsparcia dla firm oferowane przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości,
– Pożyczek na rozwój działalności gospodarczej w ramach RPO WSL 2014-2020,
– Działalności badawczej i rozwojowej.

Szczegółowe informacje dotyczące tematyki lub organizacji konferencji można uzyskać w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach Punkt Informacyjny Europejskiego Funduszu Społecznego  pod numerem telefonu 32 757 33 11. Szczegółowych informacji na temat konferencji udzielać będzie Pan Piotr Krawczyk – Dyrektor Filii WUP w Częstochowie – nr telefonu 34 363 89 89 wew. 289.

Potwierdzenie udziału w szkoleniu prosimy przesłać do dnia 14 maja 2019r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 34 363-89-89 wew. 289

W załączeniu dostępna Agenda

oraz link na stronę informującą o szkoleniu i formularzem rejestracyjnym.  https://rpo.wup-katowice.pl/czytaj/spotkanie_informacyjne_dotyczace_wsparcia_rozwoju_firm_z_wykorzystaniem_funduszy_unijnych_20190417

Poprawiono: poniedziałek, 13, maj 2019 09:36

Odsłony: 71

ŚNIADANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI - 9 MAJA 2019 R. - ZAPRASZAMY

Szanowni Państwo,

w imieniu Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadanie z przedsiębiorcami”, które odbędzie się w czwartek 9 maja 2019 r. od godz. 8:30 w Częstochowskim Parku Przemysłowo - Technologicznym, przy ul. Wały Dwernickiego 117/121.

Temat spotkania:

„Inwestowanie grupowe w mieszkania na wynajem”

Główne zagadnienia prezentacji:

  • Jak to działa?
  • Dlaczego warto?
  • Inwestycja, wynajem, zysk.

PRELEGENT

Artur Kaźmierczak - Partner Współzarządzający Grupą Mzuri, Prezes Zarządu Spółek Inwestowania Grupowego Mzuri CFI, członek Rady Nadzorczej Mzuri - największej w Polsce firmy zarządzającej wynajmem mieszkań.

Mzuri CFI to sposób na grupowe inwestowanie w nieruchomości. W ciągu 5 lat zebrane zostało ok. 40 mln zł kapitału, zaś w ciągu ostatnich 2 lat, odkąd pierwsze spółki Mzuri CFI osiągnęły dojrzałość, wypłacono 1,5mln zł zysku, co dało zwrot od ok.7 do kilkunastu procent.

Mzuri Investments wspiera w inwestowaniu w mieszkania na wynajem, dotąd pomogła nabyć i wyremontować już ok. 1200 mieszkań.

Gościem specjalnym spotkania z przedsiębiorcami będzie Prezydent Miasta Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk

REJESTRACJA:

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu uprzejmie prosimy o rejestrację do 7 maja  2019 r. za pomocą formularza na naszej stronie internetowej: www.arr.czestochowa.pl - zapisy w zakładce „Śniadania z  przedsiębiorcami”

KONTAKT:

Osobą do kontaktu jest pani Paulina Ptaszek. Wszelkie pytania kierować można mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 34 360 56 88.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

Zapraszamy do udziału!

Poprawiono: poniedziałek, 29, kwiecień 2019 12:49

Odsłony: 128

Pracodawco, zgłoś wolne miejsce pracy lub stażu - Zapraszamy do udziału w projekcie.

Pracodawco! Potrzebujesz pracownika lub stażystę? Nie możesz znaleźć wykwalifikowanego pracownika? Pokryjemy koszty stażu lub przeszkolenia osoby bezrobotnej zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Biuro projektu "Z nową pracą w lepszą przyszłość" poszukuje pracodawców, którzy zainteresowani są pozyskaniem pracowników:

- na 3 miesięczny staż zawodowy lub

- przeszkolonych zgodnie z potrzebami pracodawcy lub

- do prac niewykwalifikowanych;

Zainteresowanych pracodawców prosimy o kontakt z Biurem Projektu, które prowadzi bazę ofert pracy i uczestników projektu zainteresowanych zatrudnieniem:

Fundacja Dla Rozwoju

al. Kościuszki 13, 42-202 Częstochowa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 787-682-912 

Biuro projektu posiada bazę uczestników i uczestniczek projektu gotowych do podjęcia pracy. Istnieje możliwość zorganizowania rozmów kwalifikacyjnych dla zainteresowanych pracodawców.

W przypadku stażu, pracodawca nie ponosi kosztów przyjęcia osoby bezrobotnej na staż. Biuro Projektu pokrywa koszty stypendium stażowego, wstępnych badań lekarskich i odzieży roboczej osoby odbywającej staż. Pracodawca otrzyma od Biura Projektu środki finansowe na refundację dodatku do wynagrodzenia opiekuna lub opiekunki stażu zawodowego z tytułu sprawowania opieki.

Z uwagi na konieczność osiągnięcia efektywności zatrudnieniowej staży finansowanych przez Unię Europejską od pracodawcy wymagana jest deklaracja zatrudnienia stażysty po okresie stażu tj. w oparciu o jedną z trzech poniższych możliwości:

1) umowę o pracę na okres min. 3 miesięcy  i przynajmniej na 1/2 etatu;

2) umowę cywilnoprawną na min. 3 miesiące (min. wartość umowy - trzykrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę);

3) umowę o dzieło - wartość umowy min. trzykrotność minimalnego wynagrodzenia.

Projekt "Z nową pracą w lepszą przyszłość"  współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, dla osi priorytetowej: VII. Regionalny rynek pracy, dla działania: 7.1. Aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, dla poddziałania: 7.1.2. Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez pracy na obszarach rewitalizowanych – RIT.

Poprawiono: wtorek, 16, kwiecień 2019 11:44

Odsłony: 198