Co grozi za posiadanie ziaren konopi Blue Dream?

Na polskim rynku coraz częściej można znaleźć wyroby konopne, m.in. olejki, susz CBD, kosmetyki czy nawet produkty spożywcze. Tego typu artykuły są dostępne w drogeriach i sklepach zielarskich. Nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że takie specyfiki zawierają znikome ilości THC, dlatego nie są psychoaktywne. Sprawdź, co mówią przepisy o sprzedaży nasion konopi.

Ziarna marihuany a polskie prawo 

Zgodnie z obowiązującą ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii same ziarna nie są zaliczane do wyrobów narkotycznych. Można więc w pełni legalnie nabywać nasiona, jednak wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Każdorazowa próba wyhodowania rośliny wiąże się z karą pozbawienia wolności. Dla jednych takie prawo jest być może niezrozumiałe i są za tym, aby zakaz obejmował również sprzedaż ziaren. Trzeba jednak pamiętać, że nielegalne i szkodliwe (tj. uzależniające) substancje pojawiają się dopiero na etapie wzrostu sadzonek. Nie trzeba chyba wspominać, że samodzielna hodowla jest naprawdę bardzo trudna i wymagająca (w większości przypadków wręcz niemożliwa).

Kto może kupić nasiona Blue Dream?

Właściciele stacjonarnych oraz internetowych coffee shopów zastrzegają, że sprzedaż wyrobów konopnych jest dostępna wyłącznie dla osób pełnoletnich. Klienci mogą zapoznać się z krótkim opisem każdego gatunku, w tym wspomnianej odmiany Auto  Blue Dream , która powstała z połączenia Blue Dream oraz Ruderalis. Bez wątpienia to prawdziwy unikat, który powinien znaleźć się w każdej domowej kolekcji. Kalifornijska odmiana zawiera zarówno Sativę, jak i Indicę oraz jest rodzajem feminizowanym (z przewagą plonów żeńskich). Oczywiście są to jedynie ciekawostki kolekcjonerskie, które pomagają w wyborze kolejnych „okazów”.

Co grozi za posiadanie marihuany?

Mimo iż właściciele ziaren konopi nie są narażeni na żadne konsekwencje prawne, to trzeba pamiętać, że każdorazowa próba wyhodowania sadzonki wiąże się już z karą pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei osoby, przy których znaleziono marihuanę w postaci suszu do palenia, mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.