Co to znaczy, że nasiona Blue Dream są feminizowane?

Kolekcjonerzy, którzy kupują hobbystycznie ziarna marihuany, powinni wcześniej zapoznać się z informacjami na temat wybranych produktów, aby do ich domowej kolekcji trafiały wyjątkowe „okazy”. Większości pasjonatów zależy, aby ich zestaw był jak najbardziej zróżnicowany. Sprawdź, czy warto postawić na kalifornijską odmianę konopi.

Czym wyróżnia się Blue Dream?

Klienci mogą dokonać zakupów ziaren marihuany w stacjonarnych coffee shopach, gdzie sprzedawcy chętnie służą radą i doświadczeniem lub w sklepach online. W przypadku drugiej opcji zazwyczaj każdy artykuł zostaje szczegółowo opisany, aby zamawiający mógł dokonać samodzielnego i trafionego wyboru. Blue Dream to jedna z propozycji ciesząca się sporym zainteresowaniem wśród pełnoletnich kolekcjonerów. Zgodnie z przedstawianymi ciekawostkami (pochodzącymi od producentów) jest to feminizowana odmiana dająca plony żeńskie, a także typ autoflowering. Ponadto warto wspomnieć, że kalifornijskie nasiona powstały poprzez skrzyżowanie legendarnej Blue Dream z dzikim rodzajem Ruderalis.

Czy zakup i posiadanie ziaren marihuany są w Polsce dozwolone?

Rynek konopny, mimo zmieniającego się prawa oraz podejścia wśród społeczeństwa (choćby do legalizacji marihuany medycznej), nadal jest odbierany negatywnie przez wiele osób. Wynika to jednak głównie z niewiedzy oraz nierozróżniania produktów legalnych, takich jak m.in. kosmetyki, olejki czy susz CBD oraz surowo zabronionych (psychoaktywnych). Prawo mówi jasno, że ziarna konopi absolutnie nie są uznawane za wyroby narkotyczne, dlatego też ich sprzedaż i posiadanie jest jak najbardziej legalne. 

Nasiona a sadzonki — konsekwencje prawne

Trzeba mieć świadomość tego, że każda próba wyhodowania rośliny jest zabroniona, ponieważ to właśnie na tym etapie w kwiatach konopi powstają uzależniające i szkodliwe substancje. Za uprawianie marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ostateczny wyrok będzie zależał przede wszystkim od wielkości uprawy. Oczywiście w przypadku wykrycia suszu z THC właściciel również naraża się na więzienie (nawet do 10 lat!).