Czy dywany retro są modne?

Postarzane dekoracje są coraz częściej wykorzystywane we współczesnych wnętrzach. Dowiedz się, dlaczego warto zainspirować się dywanami retro i umieszczać je w swojej sypialni, salonie lub na korytarzu.

Nostalgiczne dodatki do wnętrz

Nowoczesne aranżacje wyróżniają się jasnymi kolorami, przestronnością wnętrz i minimalizmem. Projektanci polecają jednak kreatywne podejście do tego stylu. Ciekawą opcją jest łączenie współczesnych elementów wystroju ze sprawdzoną klasyką. Można zdecydować się na przykład na dywany retro, które:

  • wprowadzają do pomieszczenia unikalną, nostalgiczną atmosferę,
  • sprawiają, że pokój staje się bardziej przytulny,
  • stanowią kontrast wobec nowoczesnych elementów wyposażenia,
  • wyróżniają się dużą odpornością na uszkodzenia,
  • są tkane ręcznie i podnoszą jakość wykończenia wnętrza.

Tego rodzaju produkty można łatwo dopasować do swoich potrzeb. Sprzedawane są w różnych kształtach i rozmiarach. Wyróżniają się nieco spłowiałą barwą, lecz efekt taki uzyskuje się w wyniku celowego zabiegu. Dużo inspiracji można znaleźć w kolekcjach francuskich, afgańskich i irańskich producentów.

Dlaczego warto kupić dywan?

Wiele osób rezygnuje z całkowicie odkrytych podłóg i decyduje się na pokrycie ich dywanem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Miękki materiał chroni parkiet, płytki i panele podłogowe przed uszkodzeniem i zarysowaniem. Ponadto ma właściwości termoizolacyjne oraz umożliwia komfortowe chodzenie boso po domu. Idealnie sprawdza się u rodzin z małymi dziećmi, które lubią bawić się na podłodze. Najlepsze wyroby są hipoalergiczne i nie dopuszczają do powstawania roztoczy.

Dywany retro do salonu i sypialni

Gdzie położyć wybrany przez siebie dywan w stylu retro? Udekoruj nim salon lub sypialnię! Zainwestuj w praktyczne dodatki do wnętrz, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów i tworzą przytulną atmosferę.