Niepozorny wałeczek wykonany z dwóch kamieni połączonych rączką stał się jednym z podstawowych elementów kosmetyczki wielu kobiet. Efekty, jakie dzięki niemu można uzyskać, często zaskakują nawet te panie, które regularnie odwiedzają gabinety kosmetyczne i mocno o siebie dbają. Poznaj roller do twarzy, szyi i dekoltu!

Jeden produkt, wiele ciekawych możliwości

Codzienne, nawet krótkie masowanie twarzy i jej okolic może przynieść wiele korzystnych zmian. Rollowanie między innymi poprawi napięcie i ukrwienie skóry, wzmocni osłabione mięśnie, pomoże w szybszym pozbyciu się toksyn z organizmu, a także zwalczy opuchliznę czy cienie pod oczami. Oprócz efektów zewnętrznych domowy masaż może być sposobem na szybki relaks, ponieważ pozytywnie wpływa na samopoczucie. To wszystko sprawia, że Polki pokochały to niewielkie akcesorium! Osoby, które chcą uzyskać szybsze efekty, mogą przed masażem schłodzić roller w lodówce oraz zaaplikować na obszary, które będą poddane masażowi, kilka kropli ulubionego serum lub olejku.

Jaki roller wybrać, by przyniósł pożądane efekty? 

W stacjonarnych i internetowych drogeriach można bez problemu znaleźć wiele masażerów wykonanych z różnych komponentów. Podstawową informacją, jaką należy sprawdzić w trakcie zakupu, jest ta dotycząca materiału, z którego zostały wyprodukowane wałeczki. Do ich produkcji powinny być wykorzystywane wyłącznie kamienie półszlachetne – kwarc różowy , jadeit, ametyst i inne. Każdy z nich przyniesie nieco inne efekty, dlatego warto się z nimi dodatkowo zapoznać.

Znaczenie mają także pozostałe elementy rollera, jak stopery czy rączka. Dobra jakość surowców przełoży się na przykład na większy komfort podczas masowania oraz estetyczny wygląd akcesorium.

Hit pielęgnacyjny prosto z Azji

Warto stosować dobre praktyki pielęgnacyjne zaczerpnięte na przykład z kultury wschodniej. Poranna lub wieczorna rutyna może przynieść wiele korzystnych zmian i zazwyczaj można w nią wkomponować stosunkowo tanie i proste rozwiązania. Rollery do twarzy zdecydowanie są jednym z nich, dlatego cieszą się tak dużą popularnością.