Domofon z szyfratorem - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wygodne i bezpieczne systemy zdalnego otwierania drzwi od lat odgrywają ważną rolę w  codziennym życiu domowników. Domofony z szyfratorem to jedno z najpopularniejszych rozwiązań z tej kategorii. Nowoczesne modele mają wiele zalet, jednak przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Dowiedz się, jakich!

Rodzaj szyfratora i zamka 

Na rynku dostępne są modele z szyfratorami klawiaturowymi oraz dotykowymi. Szyfratory klawiaturowe to tradycyjne rozwiązanie, które wymaga wpisania kodu cyfrowego, podczas gdy dotykowe pozwalają sterowane są przez dotknięcie odpowiedniego symbolu na specjalnym ekranie. Warianty klasyczne są mniej podatne na uszkodzenia, podczas gdy dotykowe dają więcej możliwości w zakresie konfiguracji metody dostępu. Niezależnie od wybranej technologii, warianty z szyfratorem mogą działać z różnymi rodzajami zamków, a do najpopularniejszych należą konstrukcje elektromagnetyczne lub elektromechaniczne. 

Jakość wykonania

Oczywiście poza stosownymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, dużą uwagę należy zwrócić na jakość wykonania. Urządzenie powinno być wykonane w sposób, który będzie umożliwiał bezproblemową komunikację oraz użytkowanie przez wiele lat. Do tego dochodzą podwyższone wymogi związane z odpornością na wpływ czynników atmosferycznych czy promieniowania UV, jak również uszkodzenia mechaniczne, co bezpośrednio przekłada się na poczucie bezpieczeństwa.

Rozwiązania dodatkowe

Producenci prześcigają się nie tylko w samych technologiach zabezpieczających i umożlwiających zdalne otwieranie zamka. Osoby zainteresowane zakupem mogą wybierać spośród modeli o imponujących możliwościach. Do najczęściej spotykanych rozwiązań dodatkowych należą kamery z rejestratorami, interkomy czy moduły GSM lub WiFi. Z jednej strony jest to funkcjonalność, która może wyraźnie zwiększyć bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Z drugiej należy pamiętać, że mogą one podnieść wrażliwość urządzenia na problemy wywołane np. przerwą w dostawie prądu.

Model dopasowany do potrzeb – ciesz się komfortem wyboru!

Podsumowując, domofon z szyfratorem to coraz popularniejsze rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze systemu otwierania drzwi. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rodzaj szyfratora, rodzaj zamka, dostępne opcje dodatkowe oraz jakość wykonania. Mnogość dostępnych na rynku modeli zachęca, by równie duża wagę przyłożyć do wyboru dostawcy!