Jak wybrać drewniany stół loftowy?

Wnętrza utrzymane w stylu loft są obecnie spotykane szczególnie często. W ten sposób aranżowane są nie tylko typowe lofty, ale też inne przestrzenie, domy i mieszkania. Jego cechą szczególną jest surowość, którą osiąga się przede wszystkim poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów, jak drewno i metal. Dowiedz się, jak wybrać stół loftowy z drewna.

W całości z drewna? Niekoniecznie

Poszukując elementów wyposażenia do planowanego wystroju industrialnego trzeba zastanowić się, jaki efekt chce się uzyskać. Choć typową cechą tego stylu jest surowość, ważne jest, by we wnętrzach mieszkalnych było jednak przytulnie i panował w nich nastrój domowego ciepła. Zapewniają to odpowiednie rozwiązania, w tym materiały, a drewno jest wybierane najczęściej.

Wybierając drewniany stół loftowy, trzeba zdecydować co do wielu aspektów tego mebla, między innymi jeśli chodzi o materiał wykonania. Dostępne są warianty wykonane w całości z drewna, odpowiednie kiedy chce się istotnie ocieplić wnętrze, z połączenia drewna i metalu, z którego zwykle wykonane są nogi, a często też np. obrzeża blatu, a także ze szkła —  szklane są blaty lub ich części. Poszczególne warianty pasują do różnych aranżacji oraz pomieszczeń, przykładowo stół ze szklanym blatem, prezentujący się elegancko, odnajdzie się lepiej w salonie albo wyrafinowanej jadalni niż w kuchni.

Bardzo ważny jest rozmiar

Tylko nieliczne osoby mają naprawdę przestronne wnętrza, przez co nie muszą zwracać uwagi na oszczędzanie przestrzeni ani na to, czy kupowane przez nie elementy zmieszczą się w przeznaczonych im miejscach. Poszukując stołu do kuchni, jadalni albo sypialni trzeba zastanowić się, jak duży ma on być, biorąc pod uwagę liczbę użytkowników, dostępny metraż i po prostu zapotrzebowanie —  kiedy np. często organizuje się przyjęcia, niezbędny będzie blat większy albo rozsuwany. Dobrym wyborem jest też mebel okrągły, który może pomieścić więcej osób.