Jak wykorzystać dywany retro?

Lubisz wnętrza z nostalgicznymi akcentami? Z pewnością spodobają Ci się postarzane dekoracje. Sprawdź, jak wykorzystać potencjał dywanów w stylu retro. Warto wiedzieć, gdzie umieszczać tego rodzaju produkty i na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Salon i sypialnia w stylu retro

Rozpocznij od ustalenia, jaki styl aranżacji wnętrza podoba Ci się najbardziej. Możesz zdecydować się na meble, dodatki i materiały wykończeniowe nawiązujące do historycznego designu lub połączyć stare elementy z nowymi. Największą popularnością cieszy się to drugie rozwiązanie. Dywany retro można umieścić w wielu różnych aranżacjach, ponieważ są bardzo uniwersalne. Pasują zarówno do antyków, jak i współczesnych mebli z lakierowanym, białym frontem. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego miejsca do ich ułożenia. Można położyć je na przykład pod łóżkiem w sypialni, kanapą w salonie, fotelem w kąciku czytelniczym lub jadalni. Przeważnie mają klasyczny, prostokątny lub okrągły kształt. Ciekawym rozwiązaniem jest zamówienie ich bezpośrednio od producenta, który wykonuje dekoracje na wymiar.

Tradycyjne dywany

Miłośnicy stylu retro znajdą wiele inspiracji u znanych i cenionych na całym świecie marek. Warto obejrzeć na przykład dywany z kolekcji Pierre Cardin Versailles i Vintage Iranian Unique. Nie tylko świetnie wyglądają, ale też:

  • są przyjemne w dotyku i łatwe do utrzymania w czystości,
  • nie dopuszczają do gromadzenia się roztoczy,
  • mają starannie obszyte brzegi,
  • zostały objęte usługą gwarancyjną.

Dzięki nim pomieszczenia nabierają unikatowego, prestiżowego charakteru. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał wykonania.

Sklep z dywanami retro

Gdzie zamówić wysokiej jakości dywan w stylu retro? Korzystaj z oferty dystrybutorów ręcznie tkanych wyrobów. Zaaranżuj efektowną, nostalgiczną sypialnię lub ekskluzywny pokój gościnny.