Choć torebka kojarzona jest jako typowo kobiecy element garderoby, panowie także potrzebują dodatku, w którym mogliby przenosić potrzebne im przedmioty. Do tego celu można wykorzystać różnego rodzaju torby, saszetki, a także teczki. Sprawdź, co warto wybrać i na jaki materiał postawić.

Co oferują sklepy?

Na największy wybór torebek mogą liczyć oczywiście kobiety — przeznaczona dla nich galanteria to niezliczone modele, fasony, kolory i wzory, a także dodatki na określone okazje i pory. Panowie jednak także nie mogą narzekać, ponieważ mają do wyboru różne propozycje. Dobierać warto je przede wszystkim do swych stylizacji oraz sposobu życia, wiadomo bowiem, że teczka lepiej sprawdzi się w przypadku biznesmena niż sportowo ubranego chłopaka. W tym drugim przypadku lepszym wyborem będzie np. listonoszka czy większa saszetka, przeznaczona do zawieszenia na ramieniu. Znaleźć można też saszetki mniejsze, do ręki, różnego rodzaju aktówki oraz większe torby —  z długim paskiem lub do noszenia w dłoni, na przykład na sprzęt elektroniczny. Produkty do przenoszenia laptopów stanowią zresztą osobną kategorię, ponieważ mają odpowiednie rozmiary i budowę dobrze chroniącą sprzęt przed uszkodzeniami czy wstrząsami.

Jaki materiał warto wybrać?

Zdecydowanie najlepszym wyborem, jeśli tylko nie stoją mu na przeszkodzie względy światopoglądowe, będzie męska torba skórzana , szczególnie gdy produkt ma być intensywnie użytkowany. Materiał ten odznacza się dużą wytrzymałością i odpornością, długi czas zachowując pierwotny wygląd. Jednak dodatki z materiałów tekstylnych czy tworzyw sztucznych także są dobrym wyborem.

Wygoda i prestiż

Modny wygląd dzięki listonoszce przewieszonej przez ramię, bezpieczeństwo dokumentów w podręcznej saszetce, prestiż skórzanej teczki — to tylko niektóre spośród wielu korzyści, jakie zapewniają takie dodatki galanteryjne. Warto je zatem wybierać.