Zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza? Sprawdź, jaki model wybrać. Poznaj zalety wersji bezprzewodowych i tradycyjnych. Postaw na urządzenia od sprawdzonych marek, a sprzątanie domu stanie się szybkie i komfortowe. Dowiedz się, jakie sprzęty ułatwiają usuwanie kurzu.

Odkurzacze bezprzewodowe

Dużą popularnością wśród klientów cieszą się urządzenia bezprzewodowe. Można korzystać z nich bez stałego podłączenia do sieci. Wyposażone są w baterie, które działają przez wyznaczony czas. Poziom naładowania akumulatora łatwo śledzić dzięki innowacyjnym czujnikom. Warto wybierać urządzenia, które szybko się ładują i są w stanie pracować bez podpięcia do prądu co najmniej przez 45 minut. To wystarczający czas na posprzątanie mieszkania. Ciekawą propozycją jest na przykład odkurzacz bezprzewodowy Tefal 2w1 TY6751, który:

  • wyposażony jest w podświetlenie LED, ułatwiające dostrzeganie kurzu i zabrudzeń,
  • wyróżnia się niewielką wagą, dzięki której poruszanie się z nim po całym mieszkaniu jest komfortowe,
  • ma dużą pojemność zbiornika na odpady oraz poręczny uchwyt,
  • posiada składaną rączkę, co ułatwia jego przechowywanie,
  • został objęty gwarancją na okres 24 miesięcy.

Użytkownicy mogą swobodnie przemieszać się po domu, ponieważ nie ograniczają ich żadne przewody oraz konieczność dostępu do gniazdka z energią elektryczną. Ponadto urządzenie wyróżnia się konstrukcją pionową. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w lokalach o większym metrażu i u osób, które mają problemy z kręgosłupem, przez które nie mogą się schylać.

Odkurzacze tradycyjne

Klasyczną opcją są odkurzacze na czas pracy podpinane do gniazdka elektrycznego. Nie trzeba ich ładować, ale użytkownik często musi podłączać je do źródła zasilania, na przykład w trakcie przechodzenia z urządzeniem do innego pomieszczenia. Tradycyjne modele najlepiej sprawdzają się u osób, które chcą zaoszczędzić na zakupie sprzętu. Ponadto najczęściej opierają się na wymiennych workach na odpady i nie trzeba myć umieszczonego w nich zbiornika. Zawsze są gotowe do pracy i nie ma konieczności monitorowanie stanu naładowania baterii.

Jak wybrać odkurzacz?

Przy wyborze odkurzacza warto rozważyć różne funkcje urządzenia. Zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania. Nowoczesne modele opierające się na pracy bezprzewodowej często zaprojektowane są w trybie Eco. Oznacza to, że pobierają mniej prądu oraz zapewniają największą efektywność w jak najkrótszym czasie. Możliwość sprzątania bez plączącego się przewodu jest szczególnie doceniana przez opiekunów dzieci i zwierząt. Domowi pupile nie będą przegryzać kabl. Zakup sprzętu musi uwzględniać także oczekiwania budżetowe klienta. Na szczęście w sklepach znajdziesz produkty w szerokim przedziale cenowym.

Nowoczesne urządzenia do sprzątania

Kup urządzenie, które pasuje do Twojego trybu życia. Nie lubisz ciągnących się za Tobą przewodów? Postaw na odkurzacz bezprzewodowy. W trakcie składania zamówienia zwróć uwagę na różne kwestie, takie jak czas działania baterii, końcówki znajdujące się w zestawie oraz sposób przechowywania.