Panele szklane do kuchni — w jakich miejscach się sprawdzą?

Szkło jest chętnie stosowane w aranżacji wnętrz, ale czasami pojawiają się obawy o jego wytrzymałość i bezpieczeństwo. Niepotrzebnie, gdyż w takich celach wykorzystuje się specjalnie przygotowany materiał, hartowane szkło. Pozwala to na umieszczanie go w różnych miejscach, także w kuchni, np. w formie szklanych paneli. Dowiedz się, gdzie się one sprawdzą.

Sposób na wygodne zagospodarowanie przestrzeni

Tego typu produkty obecnie najczęściej stosowane są do wykańczania przestrzeni pomiędzy szafkami wiszącymi a blatem. Pozostawienie tylko pomalowanej farbą ściany wielu osób nie satysfakcjonuje. Umieszczenie tam szklanego panelu pozwala na ciekawe wykończenie, a także jest piękną ozdobą. W dodatku łatwiej jest zachować ścianę w czystości —  w kuchni zaś nietrudno o zabrudzenia.

Panele szklane do kuchni nad kuchenką?

Które miejsce w kuchni brudzi się najmocniej? Na pewno sporą uciążliwością jest pryskanie potraw w czasie gotowania oraz tłusta para, tworząca brzydkie zacieki. Pomalowana farbą ściana zwłaszcza na tym obszarze szybko straci estetyczny wygląd. Czy jednak panele szklane do kuchni można umieścić w tym miejscu skoro wiadomo, że będą się nagrzewać od ciepła kuchni? Zdecydowanie tak, jest to jedno z lepszych rozwiązań, trzeba jedynie postawić na wersję z hartowanego szkła. Utrzymanie czystości takiej powierzchni jest banalnie łatwe, wystarczy ją przetrzeć. Jest to doskonała opcja także z tego względu, że panele takie nie posiadają fug.

Jako fronty szafek

Posiadane meble mogą się znudzić czy przestać pasować do zmienionego wystroju. W takim przypadku nie trzeba jednak od razu wymieniać ich na nowe, można zmienić tylko fronty. Postawienie zaś na szklane panele zamiast klasycznych frontów to świetny sposób na uatrakcyjnienie wnętrza oraz dodanie mu nowoczesności.

Doskonała ozdoba kuchni

Warto pamiętać, że takie dekoracje mogą mieć różny wygląd. Wykonuje się je w jednolitych kolorach, a także przeróżnych wzorach. Można zatem puścić wodze fantazji. W dodatku mogą one być dowolnie przycinane, jest np. możliwość nawiercania w nich otworów pod gniazdka.