Panele szklane do kuchni — wyjątkowe rozwiązanie

Czym wypełnić przestrzeń między szafkami a blatem? Pytanie to zadaje sobie wiele osób, gdyż ta specyficzna przestrzeń nie nadaje się do przyklejenia tapety, bo szybko może ona odchodzić. W przeszłości popularnym rozwiązaniem były płytki, jednak obecnie rzadko się na nie stawia. Świetną propozycją są szklane panele, także dlatego, że mogą mieć bardzo różny wygląd. Poznaj je bliżej!

Liczne zalety szklanych paneli do kuchni

Szkło stosowane w aranżacji wnętrz nie wychodzi z mody, pasuje też do różnych stylów i może przybierać różne formy. Ponieważ zaś istnieje opcja zastosowania jego hartowanej wersji, panele szklane do kuchni mogą być odporne na działanie wysokiej temperatury. Dekoracje takie można zatem umieszczać także w pobliżu źródeł ciepła, jak kuchenka. Jest to zaś świetne rozwiązanie nie tylko ze względów estetycznych. Pryskający podczas gotowania tłuszcz czy zabrudzenia z tłustej pary o wiele łatwiej usuwa się z gładkiej, szklanej tafli niż z niepokrytej niczym ściany czy z płytek z fugami. Te ostatnie są prawdziwą zmorą jeśli chodzi o czyszczenie. Panele zaś fug nie posiadają.

Wyjątkowa estetyka

Względy praktyczne są na pewno bardzo ważne w przypadku takich produktów, jednak najczęściej są one wybierane z uwagi na ich walory dekoracyjne. Mogą ożywić kuchnię dzięki wybranym kolorom czy urozmaicić jej wystrój za pomocą wybranych wzorów. To sposób na podkreślenie stylu czy wprowadzenie do tego pomieszczenia nowoczesności. Wariantów do wyboru jest zaś bardzo wiele. To jednolite kolory oraz fantastyczne wzory.

Dzięki temu można wybrać taki wygląd paneli, jaki pasuje do stylu kuchni albo po prostu preferencji domowników. Jedząc śniadanie możesz, patrząc na piękną plażę, udać się na nią w marzeniach, w gotowaniu obiadu mogą towarzyszyć Ci sympatyczne zwierzaki. Jeśli zaś żaden z dostępnych wzorów nie spełnia Twoich oczekiwań albo cenisz sobie oryginalność, możesz dostarczyć własny wzór, np. grafikę, który ozdobi szklaną taflę.

Piękna kuchnia

Montaż szklanych paneli zabiera niewiele czasu, a takie produkty, w dobrej ofercie, kosztują mało. Są przy tym bardzo trwałe, nawet kiedy postawisz na szkło niehartowane —  jest wystarczające w przypadku miejsc oddalonych od źródeł ciepła.