Rodzaje rolek transportowych do przenośników

Właściciele zakładów produkujących przenośniki pozwalające zwiększyć wydajność w firmach produkcyjnych czy magazynach  znajdą na rynku wiele rodzajów wałków, pozwalających dostosować te urządzenia do oczekiwań klientów. Chcesz wiedzieć, jakie rodzaje cylindrów gwarantują transport ładunków o różnej wadze? Zapoznaj się z poniższym tekstem!

Rodzaje rolek transportowych do przenośników

Firmy produkujące podajniki i poszukujące rozmaitych podzespołów znajdą w sprzedaży rolki transportowe, grawitacyjne i napędowe, w wielu wersjach, wykonane z takich materiałów jak różne rodzaje stali i tworzyw sztucznych. Mogą one być pokryte gumą, poliuretanem lub PVC. Bez względu na rodzaj surowca, z którego produkuje się te wałki, ich łożyska i osie są zawsze stalowe (ze stali węglowej lub nierdzewnej). Różnią się one żywotnością oraz nośnością dynamiczną i statyczną.

Specyfikacja rolek napędowych

Podzespoły te dostępne są w wielu modelach. Są one wykorzystywane w liniach produkcyjnych i w halach magazynowych, gdyż idealnie sprawdzają się do przenoszenia ładunków o różnym ciężarze, wielkości i kształcie. Wykorzystane w przenośnikach pozwalają na łatwy, wydajny i bezpieczny transport butelek, pudełek, a także palet, kratownic, ciężkich pojemników, części samochodowych i elementów maszyn o wadze nawet do 1500 kg. W sprzedaży są rolki napędowe:

  • z jednym kołem zębatym,
  • z podwójnym kołem zębatym,
  • z rowkiem pod pasek klinowy,
  • przenośnikowe specjalne,
  • stożkowe, 
  • akumulacyjne.

Istnieje też możliwość zamówienia modeli baryłkowych, wykorzystywanych w przenośnikach taśmowych. Są to produkty wysokiej jakości, w standardowych średnicach, których długość można dostosować do potrzeb klienta.

Czy są jeszcze inne rodzaje rolek transportowych?

Uzupełnieniem oferty mogą być szyny rolkowe, rolki kulkowe i wielokierunkowe. Asortyment jest bogaty, więc każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Szukasz podzespołów czy części zamiennych do przenośnika? Wejdź na stronę i złóż zamówienie!