Wszelkiego rodzaju przesłony okienne są obecnie bardzo modne. Rolety, żaluzje czy inne rozwiązania chętnie wybierane są między innymi zamiast zasłon, a nawet firanek, ale mogą też stanowić uzupełnienie tradycyjnej aranżacji okna. Jedną z dostępnych propozycji są plisy. Sprawdź, czy będzie to dla ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Po co zasłaniać okno?

Na pewno duże znaczenie ma fakt, że wszelkie przesłony na okna są po prostu modne. Jest to popularny sposób aranżacji, dodający nowoczesnego charakteru pomieszczeniom. Za ich wyborem przemawia też bogaty asortyment, pozwalający każdemu dobrać odpowiednie dla niego wyroby. Przede wszystkim jednak na osłony takie stawia się ze względu na fakt, że lata w Polsce są coraz bardziej upalne. Żaluzje czy rolety plisowe stanowią zaś skuteczny sposób na nadmiar słońca oraz nagrzewanie się pomieszczeń.

Dlaczego warto wybrać rolety plisowe?

Wszystkie dostępne na rynku przesłony mają liczne walory, ale plisy znacznie różnią się od żaluzji czy rolet —  tym, że można je zwijać w obu kierunkach, od dołu i od góry, a także, dzięki temu, umieszczać na dowolnej wysokości okien i zasłaniać ich wybraną część. W praktyce oznacza to, że da się osłonić nie tylko dolną czy górną partię szyb, ale też na przykład środek, zależnie od wysokości, na jakiej znajduje się słońce. Jest to niezwykle praktyczne i wygodne, dlatego też tego rodzaju przesłony są wybierane szczególnie chętnie.

Inne ich zalety to różne sposoby montażu. By je instalować, nie trzeba wiercić otworów we framugach czy ścianie, można postawić na bezinwazyjną instalację na specjalnej szynie. Jest to idealne rozwiązanie na przykład w wynajętych mieszkaniach.

Produkty takie są też niedrogie, a przy tym występują w przeróżnych wariantach jeśli chodzi o wygląd. Do wyboru są rozmaite tkaniny, grubsze i cieńsze (dając wrażenie ciężkości lub lekkości), w wielu wzorach i kolorach.

Warto postawić na plisy

Posiadanie przesłony na oknie, zwłaszcza w często użytkowanym pomieszczeniu, to wielka wygoda i komfort w upalne dni, jak i prywatność po zmroku. Warto wybrać plisy i cieszyć się ich funkcjonalnością.