Rolki transportowe – rodzaje i zastosowanie

Producenci poszukujący urządzeń transportu bliskiego mają obecnie do wyboru różne rodzaje podajników. Jednymi z najpopularniejszych są taśmociągi, jednak w wielu branżach sprawdzają się też urządzenia wyposażone w specjalne wałki do przenoszenia ładunków o rozmaitych gabarytach, kształtach i wadze. Chcesz wiedzieć, jakie ich rodzaje są dostępne? Przeczytaj tekst zamieszczony poniżej!

W jakich podajnikach stosuje się rolki transportowe?

W wielu przedsiębiorstwach o różnej specyfice wykorzystuje się podajniki zwiększające wydajność firmy, a także bezpieczeństwo produkcji. Sporą popularnością, ze względu na uniwersalność zastosowań, cieszą się przenośniki wyposażone w  rolki transportowe . Są one dostępne w kilku rodzajach, dlatego każdy producent znajdzie w ofercie tego typu podzespoły, odpowiednie do zastosowania w podajnikach do transportu materiałów lekkich i ciężkich. Przy ich pomocy można przenosić nie tylko takie przedmioty jak butelki, małe opakowania z kosmetykami czy kartony, ale też np.:

  • palety,
  • kratownice,
  • ciężkie pojemniki.

Rodzaje rolek dostępne na rynku

Produkty te występują w wielu odmianach, dlatego wybierając je, należy zwrócić uwagę na obciążenia, jakie mogą znosić. Mają one standardowe średnice, a ich długość można dopasować do potrzeb klienta. Do transporterów do ciężkich ładunków warto wybrać rolki transportowe o zwiększonej żywotności oraz odpowiedniej nośności dynamicznej i statycznej. Różnią się one także materiałem, z jakiego są wykonane, np. ze stali węglowej, ocynkowanej lub nierdzewnej albo z tworzyw sztucznych. Pokrywa się je gumą, poliuretanem lub płaszczem PVC.

Czym napędzane są te rolki?

Do wprawiania w ruch tych podzespołów wykorzystuje się podwójne koła napędowe, ale też pasy klinowe, napędowe lub okrągłe, polikordowe, w zależności od zakończenia rolki. W sprzedaży są również wersje grawitacyjne. Jeżeli jesteś zainteresowany całym asortymentem rolek transportowych, odwiedź stronę firmy i zapoznaj się z ofertą!