Dbając o swoją skórę, nie warto ograniczać się tylko do kosmetyków, dobrze jest też sięgnąć po odpowiednie akcesoria. Wiele można zyskać między innymi wtedy, gdy do swoich codziennych działań włączy się kwarc różowy. Sprawdź, jakie właściwości ma ten kamień i jak go stosować, by w pełni je wykorzystać.

Kwarc różowy — jak stosować ten minerał w pielęgnacji skóry?

Kamień ten wykorzystywany jest do masażu twarzy, a znaleźć go można w sprzedaży w dwóch wersjach — jako roller lub płytkę. Ich działanie w zasadzie się nie różni, wystarczy zatem dobrać odpowiedni dla siebie, wygodny w stosowaniu wariant, przy czym płytka jest tańsza, tym bardziej że rollery często mają dwie wymienne główki, mniejszą i większą. Pozwala to dokładnie wymasować twarz, również jeśli chodzi o mniejsze obszary, jak okolice nosa. A co dokładnie można zyskać, decydując się na skorzystanie z tego produktu?

Przede wszystkim naturalnie chłodny kamień świetnie redukuje obrzęki, na przykład opuchnięcia pojawiające się rankiem pod oczami. Poza tym masaż poprawia ukrwienie skóry, dbając o jej zdrowy koloryt, jędrność oraz młody wygląd. Jest to zatem ważny element profilaktyki przeciwstarzeniowej. Stosowany z kosmetykami, kwarc różowy poprawia ich wchłanianie i wykorzystanie zawartych w nich, dobroczynnych składników.

Godna polecenia natura

W sprzedaży znaleźć można różnego rodzaju masażery do twarzy, mające za zadanie poprawić jej ukrwienie, jędrność skóry oraz zapewnić młody wygląd. Często są one jednak wykonane ze sztucznych materiałów, a kontaktu z takimi tworzywami lepiej jest sobie oszczędzać, jak i unikać ich dla dobra środowiska. Wielką zaletą tego minerału jest zatem naturalność. Co więcej, produkt ten może posłużyć długi czas. Warto stosować go codziennie, zwłaszcza że kilkuminutowy masaż twarzy jest niezwykle relaksujący i przyjemny.

Efektywna pielęgnacja

By zachować skórę twarzy w doskonałej kondycji, trzeba zwracać uwagę na wiele kwestii, jak stosowane kosmetyki, dieta czy odpowiednia ilość snu. Minerał ten także warto włączyć do swych codziennych działań. Różnica będzie widoczna praktycznie od razu.